Wpis z mikrobloga

Patrzą na nas trochę jak na upośledzonych kuzynów.


@Amatorro: patrząc na różnice między nami a nimi to tak trochę jest

z jednej strony boli ich dupa że się tak rozwinęliśmy, a z drugiej patrzą na nas z góry


@Gambardella: przecież rozwinęli się dużo bardziej od nas. I społecznie i gospodarczo.
  • Odpowiedz
@Amatorro mogę zapytać na czym ta niechęć polegała?
Ja kiedyś tez tak myślałem, ale potem zrozumiałem, że to przez osobiste kompleksy, przez które rzutowałem własne wątpliwości i niechęć na innych i odbierałem to jako ich własną niechęć.
A potem okazało się że to nieprawda.
  • Odpowiedz
@Amatorro Zależy gdzie, zależy które pokolenie. Przez kilka lat byłem w związku z Czeszką i spotykałem się z bardzo różnym przyjęciem naszej narodowości. O ile w Pradze faktycznie patrzyli na Polaków z niechęcią, o tyle w Ostrawie było już dużo lepiej, zwłaszcza u pokolenia 40+. A pokolenie 60+, które jest religijne, w ogóle nas uwielbia ze względu na papieża Polaka.
  • Odpowiedz
@SaintWykopek: Jeździłem trochę do Czech, byłem w dużych miastach, w wioskach, w górach, nawet kiedyś na sam wieczór na piwo. Zawsze mi się podobało, na wiochach bywało dość biednie, ale zawsze było sympatycznie albo chociaż zwyczajnie. Potem przyczytałem w necie że niby czesi nami gardzą i nas nienawidzą za coś co się stało w roku 2137 p.n.e. xD Komentującym negatywnie i o jakiś niesnaskach o które nikt normalny nie daje
  • Odpowiedz
@Amatorro mi się zawsze obijalo o uszy że Czesi za nami nie przepadają. Bywa różnie, niektórzy są mili, ale będąc w Pradze ostatnio dwa razy kilka razy odczułem niechęć do nas. Coś musi być na rzeczy.
  • Odpowiedz
@chybajade dziwię im się jak cholera. Byłem rok temu w Chorwacji i na miejscu Czechów nie ma opcji żebym wybrał polskie morze. Taniej? Może, ale trzeba się mocno postarać. Za to pogoda to loteria, tłumy ogromne, hałas, dziwne budki z pamiatkami, ubraniami, #!$%@? na każdym kroku. I wcale nie jest jakoś dużo taniej.
  • Odpowiedz
@Amatorro: to tak jak u nich nie mówi się o zdradzieckim ataku na Zaolzie w komitywie z ZSRR a wypomina się nam zabranie Zaolzia z 3 rzeszą, akurat Czechom Polska nie musi się z niczego tłumaczyć ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz