Wpis z mikrobloga

Mirasy potrzebuję pomocy z planowaniem wakacji, porad co można jeszcze zobaczyć, jakieś tipy co do spania, jedzenia, atrakcji, jak ogarnąć taniej bilety, wiem, że w wykopie siła i już każdy wszędzie był to doradzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W ramach zapłaty wrzucam mema, który jest chyba po czesku XD

Wstępnie jest to Olsztyn -> Wrocław (1 noc (sobota-niedziela)) -> Pec pod Sněžko/Karpacz (3 noce (niedziela-środa)) ->Praga (3 noce (środa-sobota) -> powrót do Olsztyna
Zastanawiam się czy nie wrzucić jednak Wrocławia na koniec i być tam zamiast sobota i niedziela to w piątek i sobotę. Chociaż dużej różnicy chyba nie ma.

Najbardziej boję się parkowania w Pradze, jakieś tipy co do tego gdzie jak najtaniej zostawić auto?

Wstępnie pierwszego dnia będę we Wrocławiu około 14. Do zobaczenia w dwa dni:

Dzień 1 sobota
- Panorama Racławicka
- starówka

Dzień 2 niedziela:
- hala stulecia,
- Pawilon Czterech Kopuł,
- zamek książ (zależnie od wyborów na dole),

- zoo
- muzeum narodowe

Przy dwóch ostatnich nie wiem czy nie lepiej zobaczyć te w Pradze. No bo tak zwiedzać w ciągu 5 dni dwa razy zoo to nie wim czy się nie znudzi jednak te drugie zbyt szybko. Wiem, że we Wrocławiu jest afrykarium, może z tego powodu jest lepsze tutaj?
O muzeum narodowym nie wiem czy lepiej tutaj czy tutaj, wiem, że we Wrocławiu wejście na wystawę stałą jest za darmo jak mam bilet z Panoramy.

Tego dnia też chyba chcę wyjechać i dojechać na kolejny nocleg (chociaż to bez różnicy bo ceny mniej więcej takie same w tym samym standardzie wszędzie.

Dzień 3 poniedziałek
Teraz co będzie lepszą bazą wypadową pod snieżke - pec, czy coś z Polski? Chciałbym przejechać się kolejką w dół ze śnieżki (pod góre trzeba wejść XD) a czytałem, że w Pecu taniej jak się tam mieszka jest ta kolejka. No i jakoś ładniej wygląda. Wydaje mi się też, że w Pecu jest taniej. Nie wiem tylko, czy jest tam jeszcze ciekawego do zrobienia/zobaczenia prócz wejścia na śnieżkę? Jednak nie chciałbym prócz wejścia na śnieżkę potem tylko patrzeć w las i góry. Jakieś opinie/porady? :D

Dzień 4 wtorek
Wejście na śnieżkę. Podejrzewam, że potem nic się nie będzie chciało, więc tylko jakieś spacery i ewentualnie atrakcje na miejscu, tylko właśnie wątpliwości gdzie nocować, czy po stronie PL czy CZ

Dzień 5 Środa
Wyjazd rano
- Skalne Miasto.
Potem podróż do Pragi jakoś o 15 na miejscu, więc tylko atrakcje zewnętrzne, pewnie starówka.

Dzień 6 i 7 czwartek piątek
Do zobaczenia w ciągu dwóch dni:
- Zamek na Hradczanach,
- Praski zegar,
- Vyšehrad,
- Narodowe Muzeum Techniki w Pradze,
- most Karola

Zoo praga - Zależnie czy lepiej tu czy Wrocław
Muzeum Narodowe - Zależnie czy lepiej tu czy Wrocław

Tu podejrzewam, że dużo więcej można dopisać do listy, ktoś jeszcze coś poleca?

Dzień 8 sobota
Tu się zastanawiam, czy łazić jeszcze po Pradze, czy gdzieś na powrocie zajechać. Teoretycznie 9 godzin drogi do domu, więc około 13 dopiero muszę wyjechać.
Jeszcze był plan czy nie pojechać do Krakowa na 1 noc, ale nie wiem czy jest sens bo bym zajechał tam 18/19, jakiś spacer po starym mieście i tyle, spać następnego dnia też coś się pokręcić i tyle, a za nocke trzeba w hotelu zapłacić :D więc chyba z Pragi pojedziemy prosto do domu. Z drugiej strony, innym razem jechać do Krakowa z domu to jest 1000 km....

#podroze #turystyka #polska #wroclaw #praga #czechy #dolnyslask #wczasy #urlop #wakacje #podroze #podrozujzwykopem
dawid121213 - Mirasy potrzebuję pomocy z planowaniem wakacji, porad co można jeszcze ...

źródło: 1721318592806

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@dawid121213: Zoo we Wrocku jest wycieczka na caly dzien i ABSIOLUTNIE nie chesz isc do Zoo w niedziele. Beda tam tlumy, kolejka do afrykarium bedzie na 2h stania.

Co do Pragi - ogolnie most Karola jest spoko, centrum jest spoko, ale bedzie od #!$%@? turystow i wszedzie drogo. Jak zawsze to pisze tu - olejcie to i jedzcie na Zizkov: https://www.zlotaproporcja.pl/2023/08/22/zizkov-praga-atrakcje-zizkova/ tam jest prawdziwa Praga i prawdziwe Czechy.
pastaallacarbonara - @dawid121213: Zoo we Wrocku jest wycieczka na caly dzien i ABSIO...

źródło: Screenshot 2024-07-18 at 18.19.46

Pobierz
  • Odpowiedz
@dawid121213 zoo w Pradze i we Wro są kompletnie różne. Wrocławskie jest takie typowe, jedyne coś innego to Afrykarium. ZOO w Pradze to też wycieczka na większość dnia, ale jest niesamowite. Może mam inne podejście bo wrocławskie widziałam milion razy, a w Pradze raz, ale mnie urzekło. Olbrzymie tereny i wybiegi dla zwierząt, wyciąg linowy na górna część zoo nad skałami gdzie skaczą kozice, mega jest :)
  • Odpowiedz
@dawid121213 Jeśli chodzi o mema to jest raczej po słowacku. Co do kwestii Karpacz/Pec. To cenowo jest podobnie jeśli nie drożej w Pecu. Czesi już od kilku lat taniej mają tylko piwo. Sam Pec jest może nieco mniej postkomunistyczny, ale wydaje mi się, że atrakcji jest nieco więcej w Karpaczu, szczególnie jak będziesz z dziećmi (chociaż to tylko moje odczucie bo dzieci nie mam). Jeśli chodzi o samą Pragę to jak
  • Odpowiedz
  • 0
@Viking- akurat będę sam bez dzieci ale dziewczyna uparła się, że "chce w góry". Mnie tam wcale nie rajcuje spacerowanie po górach i dlatego myślę, że po jednym dniu na śnieżkę już mi starczy i Jk ten czas pozostały miejscu inaczej spożytkować. I tak szukam jakiś muzeów, zamków czy innych rzeczy żeby po prostu nie siedziec i nie patrzeć w góry xD
  • Odpowiedz
@dawid121213 zoo we Wro jest tak z 3x większe niż to w Warszawie i taka jest różnica ;) Poza tym właśnie tam Afrykarium robi robotę. Praga to kompletnie co innego bo te wybiegi są serio olbrzymie, dużo różnych zwierząt na jednym wybiegu.

Co do parkingu w Pradze to gdzieś przy swoim noclegu nie macie? Chyba najbardziej popularny jest Park&Ride Cerny Most, chyba 50 koron za dobę.

I jeszcze polecam muzeum seksu
  • Odpowiedz
@dawid121213 dopiero i Ty bez noclegu? Pozdro xD to TYLKO 2 tygodnie na ogarnięcie noclegu tam. Ostatnio jak byłam to spałam w hotelu gdzieś obok stacji metra i generalnie polecam szukać gdzieś obok stacji metra. Wcześniej jak byłam to byłam gdzieś na końcu Pragi gdzie trzeba było dojechać autobusem 20 minut do metra. Metro jest świetnie rozwinięte tam i wszędzie dojedziesz. Jakieś ponad 20 lat temu z mamą byłam na spontanie
  • Odpowiedz
@dawid121213 zależy na czym Ci zależy bo jakiś nocleg zawsze znajdziesz, to prawda. Niekoniecznie tanio, niekoniecznie czysto xD są wakacje, szczyt sezonu turystycznego i jedziesz do jednego z najbardziej turystycznych miast w Europie.
  • Odpowiedz
Ja bym nie polecała łączyć wycieczki we Wrocławiu dodatkowo z wizytą w zamki Książ. Jest tyle atrakcji we wrocku, że szkoda czasu na taka wyprawę poza miasto. Jedziesz ok 50 km w jedną stronę to masz dodatkowe dwie godziny w aucie a tego wroclawia nawet nie zobaczysz. Ksiaz, jest ladny, ale drogi i mocno ograbiony sama bryła też jakoś specjalnie nie zachwyca. Fajne są wydarzenia specjalne typu wystawy kwiatów, ogrody światła etc.
  • Odpowiedz
@dawid121213 To w takim wypadku polecam jednak Pec. Możecie wjechać na Śnieżkę potem czerwonym do domu śląskiego, czeskim niebieskim do lucni bouda, jest niezgorsza knajpa i browar parohac. Dalej czerwonym do spindlerowego młynu. Po drodze warto odbić na krakonosz do ładne widoki, a od głównego szlaku odbija że 150m. A ze spindlerowego są busy do peca w dobrych cenach.

Jak będziecie w czeskich knajpach to polecam płacić albo koronami, albo jakimś
  • Odpowiedz
@dawid121213 Parkowanie w Pradze: mr Parkit, korzystałem kilka razy.
Jesli chcesz zrobić samą Śnieżkę zatrzymaj się w Czeskim Browarze na okraju (w Małej Upie).

Ogólnie to mega rozwlekłeś posta, pewnie jestem w stanie doradzić w każdej kwestii, mozesz napisać priva.

Jak bede mial wenę, to może Ci tego tripa rozplanuję po swojemu xD
  • Odpowiedz