Wpis z mikrobloga

Macie jakieś wypróbowane patenty na pozbywanie się bobka, który powstaje podczas nagrzewania się hotendu przed wydrukiem? Podzielcie się swoim startowym g-codem #druk3d #drukarki3d
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maniok: Część drukarek (np. Ender 3) domyślnie robi tzw. "purge line" czyli na samym początku druku przechodzi na samą krawędź stołu i robi kreskę w te i nazad. Jeśli Twoja tego nie ma to używaj plate adhesion w formie skirt (niebieska obwódka wokół kostki na screenie) i po prostu na samym początku drukowania np. pęsetą usuń filament który się nie przykleił do podłoża
RM_PL - @maniok: Część drukarek (np. Ender 3) domyślnie robi tzw. "purge line" czyli ...

źródło: Clipboard01

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@RM_PL @daczka92 moja też robi tą kreskę a nawet dwie ale zanim ją zrobi podczas nagrzewania hotendu, niewielka ilość filamentu wycieka i się robi taki mały bobek w lewym dolnym rogu płyty
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@daczka92 nie wiem. Może ktoś ma jakiś wypróbowany patent na postawienie jakiegoś bobka przed purge line albo coś w tym stylu, żeby się do dyszy filament nie przyklejał już na starcie
  • Odpowiedz
Macie jakieś wypróbowane patenty na pozbywanie się bobka, który powstaje podczas nagrzewania się hotendu przed wydrukiem?


@maniok: 1. czyszczenie dyszy na czyściku poza stołem (i odpowiedni wpis w start-g-code, by to zrobiłosię)
2. startowa linia (chyba wszystkie współczesne slicery robią?) w dwóch kierunkach, by zrzucić z dyszy z każdej strony co się tam przylepia
  • Odpowiedz