Wpis z mikrobloga

@Amatorro: Konfederaci juz sie nie kryja i otwarcie nawołuja do uznania zdobyczy Rosji. Zreszta robili to juz w lutym 2022 ale wycofali sie bo było jeszcze niepopularne. Oni sa zagrożeniem dla egzystencji Polski bo tylko zachecaja Rosje do dalszych działąń. A jeszcze sojusznicy Konfy w innych krajach też robia to samo i beda robić w kontekscie Polski jak AfD z antypolskimi ciągotami ignorowanymi przez konfederacje.
  • Odpowiedz
@Amatorro to jest kupa kasy, która mogłaby być przekazana na najistotniejsze dla polskich podatników obszary, takie jak np. ochrona zdrowia albo zwiększanie własnego potencjału obronnego. I ok, zgadzam się, że generalnie utrzymanie Ukrainy jako buforu jest w polskim interesie, i dobrze że byliśmy liderem wsparcia. Dzięki temu udało się w krytycznym momencie uchronić ich od klęski. Ale dlaczego teraz mielibyśmy się zobowiązywać do przekazywania im jakichkolwiek środków? Finalnie i tak będą
  • Odpowiedz
@Amatorro: to niech inni sobie to załatwiają między sobą. Skoro my pomagamy to nie widzę powodu żeby godzić się na zmuszanie nas do tego. Nie kumam jak można się tak nie szanować.
  • Odpowiedz
@Amatorro: no to zmuś innych żeby płacili xD taki Niemiec i Francuz zapłaci, za to żeby sprywatyzować i skolonizować to co się tam da xD, Polak zapłaci po to, żeby Zelenski w ONZie powiedział, że Polska to przyjaciele Putina i Herojom slava. Dmytro idź już do okopu co?
  • Odpowiedz
Skoro my pomagamy to nie widzę powodu żeby godzić się na zmuszanie nas do tego.


@Shagal: Skoro dajemy z własnej woli znacznie więcej niż miałby wynosić ten obowiązkowy pułap to w czym problem? Nagle dbasz o dobrostan Węgrów czy rosji?
  • Odpowiedz
@Filipterka25: nie, mam gdzieś ile ktoś komuś płaci. Interesuje mnie jedynie żeby inne państwo nie narzucało nam jak mamy dysponować publicznymi pieniędzmi. Jesteśmy suwerennym krajem (oficjalnie) i chciałbym żeby nikt nam niczego nie dyktował.
  • Odpowiedz
no i dobrze robi to nie nasza wojna


Możesz nienawidzić Ukraińców całym sercem, ale nie zmieni to faktu, że to JEST nasza wojna. Zaprzeczać może temu tylko kompletny geopolityczny ignorant. Żywotnym interesem naszego kraju jest nie mieć wydłużonej granicy z agresywnym sąsiadem wysuwającym wobec nas groźby.

@Trabancik:
  • Odpowiedz
Interesuje mnie jedynie żeby inne państwo nie narzucało nam jak mamy dysponować publicznymi pieniędzmi.


@Shagal: Mariuszku, ale to my tu narzucamy innym, nie oni nam. Jak reszta UE będzie dawała po te 0,25%, to my będziemy może mogli trochę obniżyć swój wkład.
  • Odpowiedz
@VZee: w którym miejscu napisałem, że inni nie powinni płacić? Napisze Ci wprost bo widzę że masz problemy z rozumieniem czytanego tekstu: nie podoba mi się pomysł, że my jako Polska powinniśmy być ZMUSZANI płacić obcemu państwu. Nie znaczy to że wyrażam swoje zdanie o dobrowolnemu płaceniu, oraz nie znaczy to że wypowiadam się w sprawie płacenia innych panstw na rzecz Ukrainy. Piszę jedynie o kwestii OBOWIĄZKU płacenia.
  • Odpowiedz