Wpis z mikrobloga

@Shagal: czyli chcesz zapisu o tym, że wszystkie państwa POZA POLSKĄ, POTOMKAMI HUSARII mają się dokładać? Nie myślałeś o karierze w korpusie dyplomatycznym? XD
  • Odpowiedz
Możesz nienawidzić Ukraińców całym sercem, ale nie zmieni to faktu, że to JEST nasza wojna. Zaprzeczać może temu tylko kompletny geopolityczny ignorant.


@eduardo-garcia: poważnie? To jak nazwiesz wojnę, w której bierze udział nasze wojsko? Najnasiejszą wojnę? Supernaszą wojną? Jakie znajdziesz określenie dla takiej wojny? Bo przecież naszą wojnę już zarezerwowałeś dla takiego konfliktu, w którym nie bierzemy czynnego udziału, co nie?

Żywotnym interesem naszego kraju jest nie mieć wydłużonej granicy
  • Odpowiedz
Cieszę się, bo choć inaczej stawiamy akcenty, to jednak nie ma sporu, co do istoty racji stanu nie ma.


@eduardo-garcia: ja się będę cieszył, jak odpowiesz na moje pytania :-)

To jak nazwiesz wojnę, w której bierze udział nasze wojsko? Najnasiejszą wojnę? Supernaszą wojną? Jakie znajdziesz określenie dla takiej wojny? Bo przecież naszą wojnę już zarezerwowałeś dla takiego konfliktu, w którym nie bierzemy czynnego udziału, co
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: nie widzę sensu. Posłużyłeś się zwrotem "nie nasza wojna", którym w przestrzeni publicznej posługuje się kremlowska agentura i pożyteczni idioci. Prawidłowo oceniasz interes Polski w kontekście kacapii, a to już jest twardy fundament do nie bycia nazwanym geopolitycznym ignorantem.
  • Odpowiedz
@VZee: i co z tego że mają w poważaniu wojnę na Ukrainie, która leży tysiące kilometrów od nich? Mają prawo mieć to w dupie. Miło że wspierają Ukrainę ale nie udawajmy ze to ich sprawa. Ja pisze jedynie o zmuszaniu do płacenia na tę wojnę. Rozumiem twój punkt widzenia, że to nasza wojna ale tak nie jest. Jak na razie to wojna Rosja-Ukraina. Oczywiście w naszym interesie jest żeby ruscy
  • Odpowiedz
nie widzę sensu.


@eduardo-garcia: czyli zdałeś sobie sprawę, że propagujesz bzdurę logiczną? Bo ci tak politycznie pasuje?

Posłużyłeś się zwrotem "nie nasza wojna", którym w przestrzeni publicznej posługuje się kremlowska agentura i pożyteczni
  • Odpowiedz
czyli zdałeś sobie sprawę, że propagujesz bzdurę logiczną?


To nie ma nic wspólnego z logiką, a jest stricte związane z semantyką i nie mam zamiaru się o to sprzeczać, choć widzę, że z drugiej strony ciśnienie jest.

@Nieszkodnik:
  • Odpowiedz
  • 0
Zreszta robili to juz w lutym 2022 ale wycofali sie bo było jeszcze niepopularne


@szurszur: masz może linki? Dosłownie wczoraj szukałem żeby tym świadkom bosaczka pokazać co ich bożek gadał, ale chyba skubany pousuwał z tittera :/
  • Odpowiedz
@Vetinari a ty przeczytałeś to, co ja napisałem? Różnica jest taka, że do tej pory dobrowolnie przekazywaliśmy Ukraińcom wsparcie (i dobrze, w okresie wzmożonej ruskiej aktywności utrzymanie jak największego buforu było w naszym interesie). Teraz konflikt zasadniczo zamiera, za jakiś czas pewnie zostanie zamrożony, bo zależy na tym największym graczom, czyli USA i Niemcom, a my zostaniemy z obowiązkową składką, która będzie przemianowana ze składki na wsparcie obronności na składkę na
  • Odpowiedz