Wpis z mikrobloga

No i leci 4 miesiąc na emigracji, jednoosobowy pokój za 400€/miesiąc, fast contract, praca 5 dni w tygodniu, 1 zmiana, po 9h dziennie licząc przerwę, w piątki 2h szybciej koniec. Czasem pójdę w sobotę jak mi się zachce. Po odjęciu niecałe 1900€, tragedii nie ma chociaz nic ponadto. Sklep 3min rowerem, polak 150m. Ogarnąłem sobie rower, to cos tam na spierdotripy sobie polatam. I tak wegetowalem w Polsce, lvl 24 to wypadało mi się wyprowadzić od rodziców a za 4k+wynajem to droga donikąd
#przegryw #gownowpis #emigracja #holandia #przemysleniazdupy
mirkiikrim - No i leci 4 miesiąc na emigracji, jednoosobowy pokój za 400€/miesiąc, fa...

źródło: Obrazek

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • 1
@grand_khavatari: na 4. nie taka lekka chociaż tez nie powiedziałbym żeby ciężka. Bardziej niebezpieczna może przy manewrowaniu widlakiem czy wieszaniu felg na haku do malowania czy na stelaż do piaskarki - ze hak czy stelaż jebnie ci z felga. Nie ma narzuconego tempa, są i dni gdzie się trochę ściemnia
  • Odpowiedz
  • 12
@mirkiikrim nie daj się tylko pochłonąć patusom. Nie pij w tygodniu, nie chodź z blantem w mordzie codziennie, a będą z Ciebie ludzie. Jak będziesz miał pytania, to chętnie pomogę, odpiszę w miarę możliwości
  • Odpowiedz
@mirkiikrim: robwczyc za granicą w jakimś pokoju za 8 k netto? XD z czego 2k na wynajem tego pokoju? Przexiez średnio ogarnięty sebix w Polsce jest w stanie tyle zarobić
  • Odpowiedz
  • 12
@bugzer: nie. 8k po odjęciu wynajmu. Do tego nie uwzględniłem wakacyjnych (+ ok 300e/mies). A 400 euro to 1700 zł. Jeszcze podwyżka na horyzoncie
Przy czym 20 paro letni sebix jest w stanie zarobić 8k w Polsce? serio pytam
  • Odpowiedz
@mirkiikrim: No też jestem ciekaw xD Pewnie przy budowie po 12h w słońcu #!$%@?ąc za dwóch. Siostrzeniec robił i na wyjazdach tyle potrafił przywieźć.
Holandia ma swoje wady, ale ogólnie nadal da się spoko żyć jeśli nie jesteś ćpunem i pijusem. Bo nie oszukujmy się, że taka osoba nic tu nie odłoży chlejąc i pijąc. Nie z tymi cenami..
Ja mam jakieś 1700-2000e już po odciągnięciu za mieszkanie+ubezpieczenie. Potrafię odłożyć
  • Odpowiedz
@mirkiikrim: Nie słuchaj #!$%@? wykopków. Tutaj każdy #!$%@? o tym, że z angielskim B2 i Excelem średniozaawansowanym mają prace w korpo za 10k i piją cały dzień kawe, a jak przyjdzie co do czego to lajkują posty z rozdajo z jakimś badziewiem za 15zł. Spytasz takiego, żeby podesłał ogłoszenie na takie stanowisko to cisza. Każdy fifa rafa na wykopie, 15k do łapy za home office xD.
  • Odpowiedz
@mirkiikrim trzym się miras, ja też emigracja od pół roku ale wschodnie Niemcy i pokój 600e w mieszkaniu 50m i jeszcze ziomek z firmy sobie mieszka i wychodzę 10-12k po opłaceniu mieszkania ( ͡° ʖ̯ ͡°) wszystko git ale tęskno za rodzino
  • Odpowiedz
@mirkiikrim: ja się zdecydowałem i #!$%@? do Norwegii na ryby, w dwa lata hipotekę w Polsce spłacę jak dobrze pójdzie, następne dwa i coś pod najem w Norwegii spróbuję kupić. Potem vana na "mieszkanie" przerobić i wzium, do końca życia za najem i emeryturę norweska będą się tułał. A na stare lata wrócę na jedno z mieszkań a drugie sprzedam w #!$%@? albo pod najem dalej. Poddaje się w Polsce,
  • Odpowiedz