Wpis z mikrobloga

Obecnie co drugi student informatyki chce isc w embeded, cos co jeszcze 5 lat temu robili pasjonaci, cos czego nikt nie chcial dotykac, teraz jest oblegane masowo xDDD

Oczywiscie winnym jest rynek pracy - jak studenciak widzi, ze posyla na jave czy c# i jest jednym z 900 kandydatow to kazdy szuka alternatywnej drogi wejscia w IT, i tak cala chmara mlodych ludzi rzucila sie wlasnie na embeded ( ʖ̯)

Java, C#, Python - obecnie te terminy kojarzy 75% ludzi pracujacyh w fabrykach i magazynach, bo mniej wiecej tylu chce sie przebranzowic do IT.
Ten co sie choc troche interesuje informatyka juz dawno zdał sobie sprawe, ze szanse na zostanie juniorem w tych 3 technologiach są mierzone w miktoprocentach.
Kazdy kto ma minimum oleju w glowie lub jest wykształciuchem po gowno kierunku codzinnie razem z calym legionem jemu podobnych siada przy C++, bo wie ze ludzie z fabryk po zawodowkach w to nie pojdą, wiec lepiej konkurowac tylko z 300-400 osobami, zamiast zagubic swoje CV w 1000-1500 aplikacji na Javascript. #takaprawda

#pracait #programista15k #programowanie #embedded #informatyka #cpp
  • 34
  • Odpowiedz
@JackVifon: ja tu do znudzenia powtarzam, że embedded jest szerokim pojęciem i spotkasz w nim praktycznie wszystkie popularne języki, plus języki do programowania FPGA (Verilog, VHDL). embedded nie oznacza automatycznie asemblera i oscyloskopu. Ja np. używałem Pythona, C, C++ z Qt, JS, Javy, Kotlina, UML, do tego front w JS/CSS/HTML. Rust jest hajpowany mocno, ale im dłużej go używasz tym bardziej widzisz, że to po prostu kolejny język. No i
  • Odpowiedz
@_UczeSieNiemieckiego zapisz się już teraz na nowy bootcamp embedded w promocyjnej cenie 16 999!

Nauczysz się programować w c++, zrobisz swój pierwszy poważny projekt (lampki choinkowe na Arduino) i będziesz miał wsparcie 24/7 od dedykowanego mentora AI.
  • Odpowiedz