Wpis z mikrobloga

W większości krajów w Europie są ładniejsze góry i widoki, także nie wiem skąd ten zachwyt. Typowo płaskich jest dosłownie kilka krajów.
  • Odpowiedz
@Pnnn: bo są wyjątkowe w tym regionie. To jedyny obszar gór o charakterze alpejskim poza Alpami, w dodatku są starsze niż Alpy. To, że nie są wysokie w porównaniu do Alp czy innych, nie znaczy, że nie są wybitne. Poza tym dawno temu też mogły mieć 3500 4000 m, ale naturalna erozja i ruchy sejsmiczne robią swoje. Do tego są swego rodzaju enklawą dla gatunków, które nigdzie indziej nie występują.
  • Odpowiedz
@Szpeju: Jako będą robić Polskę 2.0 mam nadzieję że zrobią Tatry od Szklarskiej Poręby do wysokości Krosna, na reszte dajmy Bieszczady jak teraz są. Będzie w pytkę.
No i zamieniłbym południe z północą wtedy będzie więcej śniegu zimą w Tatrach a Bałtyk na południu będzie cieplejszy.
  • Odpowiedz
@Szpeju xD
Pojedz sobie na Bałkany, do Czarnogóry czy Albanii. Tam też są góry typu alpejskiego, o wielokrotnie większej powierzchni, bez tłumów turystów i górali którzy kasują Cię za parking.
Podróżując po świecie i nawet będąc licencjonowanym przewodnikiem górskim stwierdzam, że góry średnio nam się udały xD My się podniecamy i robimy rezerwaty bo gdzieś są skałki, tymczasem np w Bośni ludzie mają większe skałki na prywatnym podwórku i nikt nie
  • Odpowiedz
W większości krajów w Europie są ładniejsze góry i widoki, także nie wiem skąd ten zachwyt. Typowo płaskich jest dosłownie kilka krajów.


@Pnnn: Typowy Polak jest typowy xD

Ktoś: podoba mi się X w Polsce.
P0lak: COOO?? W INNYCH KRAJACH TEŻ TO JEST, A DO TEGO WIĘKSZE! TAŃSZE!! POLSKA JEST GÓWNIANA ROZUMIESZ??
  • Odpowiedz
@Wyszynkowski: nie wiem jaka jest sytuacja na Bałkanach, ale może ludzie tam nie mają takich tradycji. Rozwój turystki górskiej, to ostatnie 200 lat i wcześniej mało kto na świecie myślał o spędzaniu swojego czasu w tak trudnym i niebezpiecznym terenie. Nie było szlaków, nie było schronisk, ani tym bardziej kurortów w pobliżu. W góry zapuszczali się głównie myśliwi, bandyci i szmuglerzy. Dzisiaj olbrzymią popularnością cieszą się ferraty, a to też
  • Odpowiedz
@Pnnn: napisałeś prawdę, która jest nie do przeżycia o zrozumienia dla tych dzbanów. Ja napisałem kiedyś to samo o Bieszczadach to mnie to był też dobry ból dupy. Lubię i Tatry i Bieszczady i spędziłem tam mnóstwo czasu, ale takich pasm górskich jak Bieszczady są na całym świecie setki.
  • Odpowiedz
Nasze szlaki zrobione 100 lat temu za to się nie rozpadają i w przeciwieństwie do wielu gór po prostu są.
Zakopanego za to nie ma nigdzie i o to można bóldoopić do usranej śmierci xd ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@Szpeju: gdyby było ich 3x więcej to może i tak. Mamy ładne ale o wiele za mało na potrzeby turystyczne Polaków. Kończy się to tym że na szlakach zamiast obcować z górami obcujesz na każdym kroku z innymi turystamu
  • Odpowiedz