Wpis z mikrobloga

Mówcie co chcecie ale perspektywa dalszego ocieplania klimatu jest naprawdę niepokojąca. Wyobraźcie sobie, że za kolejne 20-30 lat w Afryce letnie temperatury sięgałyby po +55,60° C. Przecież to się prędzej czy później skończy jakąś naprawdę masową wędrówką ludów w kierunku Europy czy wojnami o wodę.
I żeby nie było - nie chce kolejnej gównoburzy o papierowe słomki, nie jestem ekoświrem.
Można długo dyskutować na temat wpływu człowieka na klimat, ale prawda jest taka że raptem ostatnie 30 lat zafundowało nam kilka spektakularnych zmian. Niemal całkiem zniknęły śnieżne zimy które pamiętam za dziecka. Na łąkach jest zdecydowanie mniej owadów. Normą stają się trąby powietrzne, które jeszcze w 2000 roku były ewenementem i szokującą ciekawostką. Rok w rok meczą nas fale upałów podczas których temperatura sięga 40 stopni.
Nie jestem klimatologiem ale też brzydzę się chłopskim rozumem. Jak można całkowicie lekceważyć nasz wpływ na klimat, skoro ledwie 70 lat temu były nas 3 miliardy a niedawno przebiliśmy 8 i dalej rozmnażamy się jak szarańcza? (no, ok, to akurat nie dotyczy Polski) Skoro rewolucje przemysłowe, masowe fabryki pojawiły się w ciągu ostatnich 200 lat a plastik zalał planetę ledwie kilkadziesiąt lat temu. 100 lat przy wieku Ziemi to ledwie ułamek sekundy, mrugnięcia okiem. Niby żyjemy tu od tysięcy lat ale jeszcze ledwie 120lat temu, czyli jednego ojca i jednego dziadka temu - świat wyglądał przecież zupełnie inaczej.
Ehh, no nie wygląda to wszystko dobrze. Życzę miłej soboty i jak możecie to postarajcie się chociaż nie śmiecić w lasach i zakręcać wodę podczas mycia zębów. Absolutne minimum a Ekoludek będzie z Was dumny.

#pogoda #klimat #przemyslenia #polska
musichastherightto_children - Mówcie co chcecie ale perspektywa dalszego ocieplania k...

źródło: temp_file7260922675081997712

Pobierz
  • 100
  • Odpowiedz
@KrzaczekPl: Jeśli piszesz nie o tym

w jednym się mylisz, my ich nie chcemy i nie nasza wina, że się mnożą jak króliki.

My to zatrzymamy, będzie dzień gdzie zaczniemy strzelać.


a
  • Odpowiedz
@music_has_the_right_to_children:

Kwestia notowania kiedyś, a dziś jest taka, że jak trąba przeszła kawałek za Warszawą to nawet nie uszkodziła niczego prócz lasu, więc nikt tego nie zarejestrował. Dzisiaj przechodzi przez tereny zamieszkałe.

Dzisiaj metody rejestracji bazują na technologii, która w 2000 była niemal jak s-f. Rejestruje się wszystko i wszędzie.

Plus oczywiście potęgowanie strachu przez media.
DanteTooMayCry - @musichastherightto_children:

Kwestia notowania kiedyś, a dziś jest...

źródło: 369781208_295454723134906_2798102445724795340_n

Pobierz
  • Odpowiedz
@Elaviart: To co robiło się wieki temu, katapulta i za mury.

Anglosasi są akurat potomkami bardzo okrutnych ludzi, nordycy nam jesień średniowiecza zrobili, a my lepsi nie jesteśmy jak spojrzysz na wojny z czechami.
  • Odpowiedz
Jak juz na wykopie zaczynacie dopuszczac do swiadomosci, ze cos z klimatem moze byc na rzeczy to wiedzcie, ze problem musi byc juz bardzo zaawansowany skoro nawet najbardziej wypierajacy do tej pory go zauwazaja xD

A dla osob inteligetniejszych, ze znajomością angielskiego i ochoty na dawke depresji zachecam do obczajenia subreddita /r/collapse sortując od najlepszych zawsze postow i przeczytanie 10 gornych.
  • Odpowiedz
Nie jestem klimatologiem ale


@music_has_the_right_to_children: i w tym momencie powinieneś przestać pisać a zacząć czytać.
Po pierwsze klimat zmienia się cały czas - fakt. Po drugie wpływ aktywności słonecznej ma większy wpływ na ziemię niż cała ludzkość, ale na tym nie można zarobić, a na bogatych Europejczykach już tak.
  • Odpowiedz
  • 0
@music_has_the_right_to_children mam dziadka lat 84. Opowiadał nie raz że zimy w Wielkopolsce były takie że zaspy na kilka metrów, ale mówił też że potrafiło kilka lat nie być śniegu. Śmieje się z tych trąb powietrznych bo mówi że kiedyś też były tylko nikt kamer ani telewizji nie miał.
  • Odpowiedz
@music_has_the_right_to_children: nie będzie trzeba wyjeżdżać do Hiszpanii czy Chorwacji na wakacje. Będzie można sadzić winogrona, banany i inne egzotyczne rośliny. Ja się o Polskę nie martwię bo u nas pogoda jest w miarę ok. Gorzej będą miały kraje południowe, ale to są nieroby, więc wcale mi ich nie szkoda ;p
  • Odpowiedz
@music_has_the_right_to_children: Powiem tyle: 1) Klimat się zmienia ciągle. T-rexa nikt nie pociąga do winy za zlodowacenie. 2) Obecne zmiany? Pewnie wspomagane przez czlowieka a raczej ich tampo ale do #!$%@? nędzy nie przez nasze słomki, diesle, palenie w piecu choćby oponami ani brak segregacji śmieci tylko przez Chiny i Indie które na pytanie o środowisko i ocieplenie odpowiadają jak z tego mema: "Whaaaaaaaaat"
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP i co z tego? Oceany zalane plastikiem czy wycinanie lasów deszczowych to już wpływ aktywności człowieka. To że wybuch wulkanu czy naturalne zmiany robią swoje, nie znaczy żeby z klapkami na oczach negować jakiekolwiek próby. Dziura ozonowa jest tu dobrym przykładem. @szmaciarzqlaku wygooglowałem teraz że rekord Algierii to 51°. W tym tygodniu masz prawie codziennie prawie 50° i to dzień w dzień przez 7 dni. A
  • Odpowiedz