Wpis z mikrobloga

Mówcie co chcecie ale perspektywa dalszego ocieplania klimatu jest naprawdę niepokojąca. Wyobraźcie sobie, że za kolejne 20-30 lat w Afryce letnie temperatury sięgałyby po +55,60° C. Przecież to się prędzej czy później skończy jakąś naprawdę masową wędrówką ludów w kierunku Europy czy wojnami o wodę.
I żeby nie było - nie chce kolejnej gównoburzy o papierowe słomki, nie jestem ekoświrem.
Można długo dyskutować na temat wpływu człowieka na klimat, ale prawda jest taka że raptem ostatnie 30 lat zafundowało nam kilka spektakularnych zmian. Niemal całkiem zniknęły śnieżne zimy które pamiętam za dziecka. Na łąkach jest zdecydowanie mniej owadów. Normą stają się trąby powietrzne, które jeszcze w 2000 roku były ewenementem i szokującą ciekawostką. Rok w rok meczą nas fale upałów podczas których temperatura sięga 40 stopni.
Nie jestem klimatologiem ale też brzydzę się chłopskim rozumem. Jak można całkowicie lekceważyć nasz wpływ na klimat, skoro ledwie 70 lat temu były nas 3 miliardy a niedawno przebiliśmy 8 i dalej rozmnażamy się jak szarańcza? (no, ok, to akurat nie dotyczy Polski) Skoro rewolucje przemysłowe, masowe fabryki pojawiły się w ciągu ostatnich 200 lat a plastik zalał planetę ledwie kilkadziesiąt lat temu. 100 lat przy wieku Ziemi to ledwie ułamek sekundy, mrugnięcia okiem. Niby żyjemy tu od tysięcy lat ale jeszcze ledwie 120lat temu, czyli jednego ojca i jednego dziadka temu - świat wyglądał przecież zupełnie inaczej.
Ehh, no nie wygląda to wszystko dobrze. Życzę miłej soboty i jak możecie to postarajcie się chociaż nie śmiecić w lasach i zakręcać wodę podczas mycia zębów. Absolutne minimum a Ekoludek będzie z Was dumny.

#pogoda #klimat #przemyslenia #polska
musichastherightto_children - Mówcie co chcecie ale perspektywa dalszego ocieplania k...

źródło: temp_file7260922675081997712

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
@nobrain: ha, pisałem, że sobie sam strzelam w kolano. Ostatnio mam z takimi ludźmi styczność, że jak mówię, że to kuźwa nie takie łatwe to był najazd na moją osobę, więc asekuracyjnie mówię że strzelać, chociaż wiem, że to nie realne, bo znam sytuację.

Ot pochodzę z podkarpacia i dla nich to łatwe, a ja nie chce wojny.

Jak pisałem, nigdy nie będziesz wiedział na wykopie kto co myśli.

A
  • Odpowiedz
Najskuteczniejszym sposobem na redukcje emisji jest depopulacja i Europa wdraża to celująco.


@kinasato: to się w ogóe fajnie samoreguluje. Za 50 lat będzie wzrost tylko w afryce. Myślę, że jak nie wpuścimy ich do siebie i przestaniemy ich wspierać finansowo i żywnościowo, to i u nich zastopuje.
  • Odpowiedz
@music_has_the_right_to_children: śmieszy mnie tylko w ekologach to nastawienie "niech ktoś".

Jesteś taki super mądry to wybuduj nam magazyn energii do wiatraków i paneli słonecznych, i ze 2 elektrownie atomowe. Tak z 600 mld zł myślę że by wystarczyło. To tylko tyle co roczny budżet Polski.

Poza tym UE stanowi około 5% populacji światowej i przez brak dzietności pieprzy nam się gospodarka. Niech Afryka i indie się ograniczają.
  • Odpowiedz
Przecież to się prędzej czy później skończy jakąś naprawdę masową wędrówką ludów w kierunku Europy czy wojnami o wodę.


@music_has_the_right_to_children: Czemu oni #!$%@? nigdy nie chcą wędrować do Azji wschodniej, tam przecież pół roku jest nadmiar wody
  • Odpowiedz
@wuhan nie zrozumiałeś nic z wpisu, pewnie nawet nie doczytałeś go bo za dużo zdań, za to odpaliłeś się jak typowy Janusz dostający piany na samą myśl o ekologii. Nie popieram blokowania ulic i nie o tym był wpis. Wracaj oglądać Atora czy innego dzikiego trenera.
@Bamboleusz nie wiem czy nie pomyliłeś adresatów bo nie pisałem nic o krowach ani dieslu.
@Miche8768 ale kto tu jest ekologiem bo na
  • Odpowiedz
plastik zalał planetę ledwie kilkadziesiąt lat temu


@music_has_the_right_to_children: plastik jest lepszy dla klimatu, niż papier. Papierową torbę musiałbyś użyć co najmniej 5 razy, żeby zrównać ilość energii potrzebnej na jej wytworzenie z energią do wytworzenia torby plastikowej. Problemem jest gospodarka odpadami, ale to się do wzrostu temperatury specjalnie nie przyczynia.
  • Odpowiedz
@Retoryk na kilku youtuberów i naukowców twierdzących że nic nie da się zrobić, znajdziesz kilkudziesięciu naukowców alarmujących o natychmiastowe zmiany. Ja robię swoje minimum i tylko martwię się w jakim świecie będą żyły nasze dzieci i wnuki.
@getin merytoryczny wkład w dyskusję, ale następnym razem spróbuj nie ograniczać się do równoważników zdań ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Musze_wygrac_zycie: dlatego trzeba opodatkować korporacje, które mają tam własne fabryki i zmusić je do rozsądnej produkcji.
W UE przez przepisy i ekologię nie opłaca się produkować. Z drugiej strony korporacje- nawet sprzedające ciuchy zamiast wyprzedać stare kolekcje produktów z minimalnym zyskiem to wolą je wyrzucić na śmieci i sprzedać nową kolekcję z zyskiem 500% ¯\(ツ)/¯
Przerzucanie kosztów na konsumentów, którzy nie mają na nic wpływu jest bez sensu. No chyba,
  • Odpowiedz
ale my nie mamy lepszych źródeł energii.


@KrzaczekPl: Przecież tylko potwierdzasz to co napisałem. Już dawno powinniśmy mieć atom. A najbogatsze europejskie kraje i USA wiecej inwestować w ulepszanie OZE
  • Odpowiedz
@music_has_the_right_to_children: problem jest taki że obecne metody walki z globalnym ociepleniem przypominają grubasa który łyka tabletki na odchudzanie dalej stołującego się w KFC i dojeżdżającego 800m do pracy autem. Nic się nie uda bez nowego systemu ekonomicznego i nie mam tu na myśli NWO elit z Davos.
Po pierwsze trzeba zakończyć paradygmat wiecznego wzrostu napędzanego wiecznym kredytem. Przywrócenie standardu złota sprawiłoby że każdy zacząłby rozważnie i ostrożnie wydawać pieniądze. Skończyła by się era masowej produkcji wątpliwej jakości jak i dopływ środków inwestycyjnych dla gównobiznesów.
Oczywiście apologeci obecnego systemu zawsze podnoszą jeden argument:
"Ale wtedy będzie masowe bezrobocie a ludzie muszą mieć co do garnka włożyć"
Tutaj rozwiązaniem powinien być dochód bezwarunkowy. Również zwulgaryzowany przez libków pod hasłem "Pieniądze za darmo!!!!1111one". Cóż, lepiej tak niż obecne bullshit jobs.
Przy okazji każdy na UBI jasno by widział że obecnie nie jest potrzebny społeczeństwu i zamiast swoich bezsensownych dupogodzin miałby czas na nabycie
  • Odpowiedz