Wpis z mikrobloga

Siema, zdałem niedawno #ccna i czuje że sieci to jest to w czym chce pracować, już jestem w IT od czterech lat, 3 lata zwykły IT support + trochy analizy z SQLem, a juz lekko ponad rok jako support sieciowy - troubleshooting, tworze też własne topologie, głównie pracuje w data center można powiedzieć, ostatnio troche cisne tematy z EVPN VXLAN, ale w innym vendorze - nie z urządzeniami cisco. co dalej? Myślałem nad nauką na #ccnp ale jednocześnie kusi też AWS i Cybersecurity, porobić jakieś certy typu SAA lub Security+.

Nie mam studiów, mam 24 lata, nie wiem w sumie czy na tym etapie są potrzebne skoro już jakiegoś expa mam, co sądzicie - iść dalej w certy z sieci, czy zejść na chwile w cloud albo security?

#informatyka #it #ccnp #ccna #praca #pracbaza #siecikomputerowe #studia #pytanie #pytaniedoeksperta #aws
  • 6
  • Odpowiedz
Nie mam studiów, mam 24 lata, nie wiem w sumie czy na tym etapie są potrzebne skoro już jakiegoś expa mam


@AaBbCcDdEeFf: Czy potrzebne czy nie, to będzie zależało od grażynki po ochronie środowiska w HR, która bedzie walidować CV na pierwszym etapie. Co do certów jakis fundamentals z cloud byłby spoko. Ale finalnie i tak EXP > CERT.
  • Odpowiedz
@AaBbCcDdEeFf: Młody jesteś, więc złóż papiery na studia, aby był wpis w CV, ale nie musisz ich kończyć. Najważniejszy exp. Nie wahaj się i idź w clouda albo security. Najlepiej jest być ekspertem rodzaju T. Staraj się współpracować z firmami rodzaju early adopters, wszystko poniżej zostaw masom.
Z fartem
  • Odpowiedz
@krzywy_kanister:

Nikt nie wpisuje rozpoczetych studiow

Każdy wpisuje rozpoczęte studia (chyba że jest głupi), a rada jest bardzo trafna. Z (rozpoczętymi) studiami będzie mu łatwiej przechodzić przez sito rekrutacyjne i nie będzie dyskwalifikowany przez formalne wymagania na etapach zanim w ogóle jego cv trafi do kogoś kto jest w stanie ocenić czy się nadaje.
  • Odpowiedz