Wpis z mikrobloga

  • 456
@pieknylowca: Przecież to standard na zachodzie, a socjalne rozprasza się między różne miejsca, aby nie robiły się getta biedy. Tylko w Polsce samorządy dają się tak łupać deweloperce i mają problemy z zasobem komunalnym.
  • Odpowiedz
@pieknylowca:

Tak, juz to widze jak ludzie kupuja swoje apartamenty za 25k z metra majac obok patologie, ktora mieszka za friko + demoluje mieszkanie i czesci wspolne (jak ktos nie widzial jak wygladaja takie mieszkania "spoleczne" to polecam sobie obejrzec na YT przykladowo) xD

Kazdy deweloper by sie bronil rekami i nogami przed tym, bo nic by nie sprzedal. A juz nie wspomne o tym, ze dzieki temu ceny w
  • Odpowiedz
@majkel88: Ja proponuje to rozszerzyć, każda piekarnia powinna 10% wyrobów oddawać za darmo na socjal, każdy producent samochodowy powinien oddawać co 10 samochód za darmo, każda prostytutka co 10 raz powinna dać za darmo itp ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@majkel88: W Polsce cena u każdego dewa jest wymaksowana niezależnie od czegokolwiek. Raczej gdyby 5% mieszkań miało iść do miasta to deweloper zanotowałby mniejszy zysk.
  • Odpowiedz
@mickpl: Mamy wolny rynek, równie dobrze można tak powiedzieć o każdym produkcie i wytworzonym dobrze. Deweloperzy ze sobą również konkurują, jak nie ceną to innymi atrakcjami, lokalizacją itp.
  • Odpowiedz
@mickpl: w gdańsku Górski zrobił tak w jednej inwestycji, akurat w tej w której mieszkałem. Przekazał mieszkania miastu na lokale komunalne. W zamian pewnie coś dostał. U mnie w klatce tylko jedno było. Oczywiście jak były #!$%@? drzwi od wejścia to wiadomo było gdzie była impreza dzień wcześniej. #!$%@?ło też pod tymi drzwiami strasznie. Teraz jest jakoś spokój.
  • Odpowiedz
@johnyboy:

w gdańsku Górski zrobił tak w jednej inwestycji, akurat w tej w której mieszkałem. Przekazał mieszkania miastu na lokale komunalne. W zamian pewnie coś dostał. U mnie w klatce tylko jedno było. Oczywiście jak były #!$%@? drzwi od wejścia to wiadomo było gdzie była impreza dzień wcześniej. #!$%@?ło też pod tymi drzwiami strasznie. Teraz jest jakoś spokój.


Dostał możliwość postawienia srebrników w środku lasu xD ( ͡° ͜
sezonowiec1 - @johnyboy: 
 w gdańsku Górski zrobił tak w jednej inwestycji, akurat w ...

źródło: 50743

Pobierz
  • Odpowiedz
@danio101010: tyle że najpierw trzeba by udrożnić scieżki administracyjne i postępowania sądowe, żeby nie było poczucia bezkarności

fakt jest taki, że gdyby ktoś się uparł, to można się bujać latami i życie tracić na takie zabawy
gdyby jednak np. niepłacący czynszu mieli z tyłu głowy, że 3 miesiac nie płacą -> wylot (ZAWSZE) to wtedy można myśleć o takim wsparciu
  • Odpowiedz
Idea jaka za tym stoi to nie tworzenie gett. Jeżeli takie rodziny będą mieszkać pomiędzy normalnymi ludźmi to jest większa szansa na integrację czy asymilację (jak np. w przypadku migrantów).


@janekplaskacz: i to działa
  • Odpowiedz
@mickpl: super standard, kupujesz mieszkanie droższe o udział socjalnych mieszkań w inwestycji, ale w zamian masz za sąsiadów murzynów z pontonu. Super opcja xD
Na szczęście deweloperzy sobie wymyślili że dla socjali będzie osobna klatka z wejściem z innej strony i chociaż wartość mieszkań nie spada dzięki ich sąsiedztwu.
To rozwiązanie to dopłaty do kredytów na sterydach, bo ktoś musi zapłacić za te miesziania i oczywiste że są to ludzie
  • Odpowiedz