Wpis z mikrobloga

Dobry wygląd ma znaczenie na początkowym etapie w budowaniu relacji ze względu na efekt aureoli. Mamy tendencje by myśleć o ludziach z dobrym wyglądem w pozytywny sposób i przypisywać im również dobre cechy charakteru. Widać  ten schemat chociażby w bajkach gdzie to przystojny książę ratuje piękną księżniczkę z rąk obrzydliwego potwora, wiedźmy czy rozbójnika. Ma to więc wręcz swoje uzasadnienie w kulturze. Jeśli atrakcyjna osoba ma do tego charyzmę i odpowiedni urok osobisty to efekt może być wręcz zabójczy. Jednak w budowaniu dłużej relacji ważniejszy jest charakter.

#blackpill #przegryw #zwiazki #psychologia
Al-3_x - Dobry wygląd ma znaczenie na początkowym etapie w budowaniu relacji ze wzglę...

źródło: BrbPP2vADBc-png__700

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@Al-3_x: gdy czytam takie przemyślenia czuję się jak moderator elektrody. Oczywiście że wpływają różne czynniki, wczoraj się urodziłeś? Nie ma tak że czy jedno wpływa czy drugie, wszystko wpływa. Na początku charakter też się liczy pod względem tego jakie wrażenie sprawiasz, jak będziesz chadem z depresja wtedy też negatywie się odbije na twoich relacjach z nowymi dziewczynami, a jak jesteś 6/10 to dynaminą możesz dużo nadrobić, a jak będziesz 3/10
  • Odpowiedz
No to już jest bzdura.


@Al-3_x: Będziesz z kimś w związku kto Ci sie nie podoba ale jest miły? Wątpie.

najgorszy Vibe miałem z laska ktora okazała się ode mnie wyższa ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@razdwatrzy55: Pewnie źle dobrałeś pasek do butów na spotkanie albo nie byłeś u barbera przed ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
  • 4
@CloudSpanner:

Będziesz z kimś w związku kto Ci sie nie podoba ale jest miły? Wątpie.


Jeśli będzie po prostu miły to nie, ale jeśli do tego dochodzą wspólne pasje, zainteresowania, ogólna zażyłość i zgodność charakteru to mogę się w takiej osobie zakochać nawet jeśli będzie bardzo przeciętna z wyglądu i będę kogoś takiego woleć od kogoś kto jest 10/10 ale ma nudny i odpychający charakteru.
  • Odpowiedz
Blackpill to absolutyzuje


@Al-3_x: bo piszą tak rozgoryczeni kolesie, którym nie idzie z dziewczynami, bo mają słabe wszystko łączenie z wyglądem, a jakby mieli przynajmniej lepszy wygląd to coś tam by jeszcze ugrali przynajmniej na tym wyglądzie i patrzą na supermodeli 9/10 jak kobiety na nich reagują. A często są to faceci którzy nie imprezują i nie mają możliwości realnej obserwacji jak w praktyce nawiązują się relacje różnych ludzi, że
  • Odpowiedz
Jeśli będzie po prostu miły to nie, ale jeśli do tego dochodzą wspólne pasje, zainteresowania, ogólna zażyłość i zgodność charakteru to mogę się w takiej osobie zakochać nawet jeśli będzie bardzo przeciętna z wyglądu i będę kogoś takiego woleć od kogoś kto jest 10/10 ale ma nudny i odpychający charakteru.


@Al-3_x: bo tak jest i widać że tutaj myślisz trzeźwo. Oni mylą to co mówisz z dyskwalifikacją przez wygląd, bo
  • Odpowiedz
Jeśli będzie po prostu miły to nie, ale jeśli do tego dochodzą wspólne pasje, zainteresowania, ogólna zażyłość i zgodność charakteru to mogę się w takiej osobie zakochać nawet jeśli będzie bardzo przeciętna z wyglądu i będę kogoś takiego woleć od kogoś kto jest 10/10 ale ma nudny i odpychający charakteru.


@Al-3_x: Jak napisał @Bananek2 - poniżej pewnego poziomu charakter nie jest brany pod uwagę i o tym myślałem pisząc
  • Odpowiedz
nie będziesz poświęcał czasu na poznawanie charakteru, pasji osoby która Cie nie interesuje wizualnie


@CloudSpanner: ale czasami tak się zdarza i są to tym bardziej przypadki potwierdzające, a nie zaprzeczające temu o czym mówimy. Bo naprawdę są dziewczyny, które biorą tych chłopów, którzy im się z wyglądu nie podobają i naprawdę liczą na to, że z czasem im się zaczną podobać, że jak dadzą czas, że jak poznają się bliżej to może wtedy zaiskrzy i wychodzą z tego różne dramy, że jednak okazuje się że tak to nie działa i dziewczyna jest z typem który jej się nie podoba, a chciała mu dać szansę i obwinia się że jest taka płytka że nie idzie zrobić tak by się zaczął podobać. Ja znam takie dziewczyny.

Czasami przybiera to wprost formy beciakowania, że dziewczyna nawet nie oczekuje że będzie się jej koleś podobać tylko np. chce założyć szybko rodzinę a typ ma dobra pracę i dom, więc go bierze z nastawieniem że miłość przyjdzie z czasem i potem zdziwko czemu tatuś jest w jej hierarchii niżej od psa i
  • Odpowiedz
@Bananek2: Wyjątki potwierdzające regułę, czyli ogólny średni model. ¯\(ツ)/¯
Wygląd/ geny to takie wymagania minimalne, żeby w ogóle zagrać w grę. No a niestety dochodzi to, że jeżeli wygląd i geny się nie zgadzają to człowiek od najmłodszych lat jest z tego powodu wyszydzany to i charakter ukształtuje się na zły. Musi być stopa zwrotu i pozytywny odzew społeczny, żeby stać się socjalizować.
Po prostu będąc truecellem 3/10 z wyglądu,
  • Odpowiedz
  • 0
@CloudSpanner:

poniżej pewnego poziomu charakter nie jest brany pod uwagę


Mogę to samo powiedzieć w odwrotną stronę. Jeśli mam przed sobą bardzo atrakcyjną osobę, ale od razu widzę, że zachowuje się ona zwyczajnie chamsko to nawet jeśli byłaby 8/10 to nie chciałbym mieć z nią nic do czynienia. Bo dla przykładu większość atrakcyjnych fizycznie osób też będzie próbowało grać czarujących i miłych by zrobić dobre, pierwsze wrażenie jeśli jest kimś
  • Odpowiedz
  • 0
@Bananek2: Znaczy ja dopuszczam opcje, że mógłbym się zakochać w nawet bardzo mało atrakcyjnej osobie. Nie od razu, ale gdybym się z taką osobą przyjaźnił i byłaby to długoletnia przyjaźń i byłaby to naprawdę zażyła relacja to mógłbym powiedzieć tej personie, że ją kocham. Byłoby to raczej miłość platoniczna, ale ponoć taka jest najczystsza i najlepsza. No bo kiedy mówimy o miłości to raczej myślimy o silnym związku opartym na
  • Odpowiedz
Widać  ten schemat chociażby w bajkach gdzie to przystojny książę ratuje piękną księżniczkę z rąk obrzydliwego potwora, wiedźmy czy rozbójnika


@Al-3_x: Idę pisać książkę albo tworzyć bajkę gdzie głownym dobrym bohaterem będzie brzydal a antagonista to będzie najprzystojniejszy człowiek.

edit. A nie czekaj, już taka jest i nazywa się Shrek. Spóźniłem się.
  • Odpowiedz
Czasami przybiera to wprost formy beciakowania, że dziewczyna nawet nie oczekuje że będzie się jej koleś podobać tylko np. chce założyć szybko rodzinę a typ ma dobra pracę i dom, więc go bierze z nastawieniem że miłość przyjdzie z czasem i potem zdziwko czemu tatuś jest w jej hierarchii niżej od psa i kota


@Bananek2: Beciakowanie to beciakowanie i nie traktujmy tego jak normalna i chciana relacja. Faceci godzą się
  • Odpowiedz