Wpis z mikrobloga

@Kawaleriapl: pamiętam jak czekałem na Gothica 3 i cieszyłem się czytając newsy jaka będzie wielka mapa, że ile razy większa niż w 1 i 2! Bo myślałem, że będzie taka sama jak tutaj tylko zwielokrotniona i tak samo w każdym miejscu zakamarki do eksploracji xD
A potem przyszło zderzenie z rzeczywistością. Jedna z największych lekcji dotyczących hypu i przerośniętych oczekiwań z dzieciństwa.
Przeszedłem parę pierwszych misji, stwierdziłem, że oszukali mnie,
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke:

bo ona jest niezwykle mała tylko dobrze zrobione ścieżki tak żebyś musiał wszędzie chodzić na około jak w labiryncie

Twórcy gier stosowali i stosują masę trików by stosunkowo małe mapki wydawały się większe, zablokowane przejścia, mgła w oddali, poszatkowanie ekranami ładowania(to akurat ograniczenia techniczne, ale też sprawiało nie raz że stosunkowo mała mapka wydawała się znacznie większa) itd. Świetnym przykładem jest mapa z GTA San Andreas, która w oryginalnej
Zgrywajac_twardziela - @zeszyt-w-kratke: 
bo ona jest niezwykle mała tylko dobrze zro...

źródło: obraz_2024-07-12_090815133

Pobierz
  • Odpowiedz
@Zgrywajac_twardziela: Inny fajny przykład, mapa z Wiedźmina 1 przeniesiona na silnik 3. Bez masy loadscreenów sprawia wrażenie znacznie mniejszej niż ją zapamiętaliśmy, dodatkowo możliwość skakania znacznie skraca uporczywe latanie dookoła byle murku(polecam fragment 1:05 ( ͡° ͜ʖ ͡°)), co też zmieniało odbiór rozmiaru mapy w naszych oczach:
Zgrywajactwardziela - @Zgrywajactwardziela: Inny fajny przykład, mapa z Wiedźmina 1 p...
  • Odpowiedz
Przeszedłem parę pierwszych misji, stwierdziłem, że oszukali mnie, że to nie jest wcale gra z tej serii tylko jakaś podróba, wyłączyłem i nie włączałem więcej.


@Bananek2: I na dodatek te puste ruchy i animacje, kilometry losowych ścieżek na pustyni i w śnieżnych górach...

Brak podziału na rozdziały i badziewny system questów - jak coś podniesiesz przez przypadek albo kogoś zabijesz to się okazuje, że właśnie zaliczyłeś jakiegoś questa z głównego
  • Odpowiedz
@Kawaleriapl: pamiętam jak czekałem na Gothica 3 i cieszyłem się czytając newsy jaka będzie wielka mapa, że ile razy większa niż w 1 i 2! Bo myślałem, że będzie taka sama jak tutaj tylko zwielokrotniona i tak samo w każdym miejscu zakamarki do eksploracji xD

A potem przyszło zderzenie z rzeczywistością. Jedna z największych lekcji dotyczących hypu i przerośniętych oczekiwań z dzieciństwa.

Przeszedłem parę pierwszych misji, stwierdziłem, że oszukali mnie, że to nie jest wcale gra z tej serii tylko jakaś podróba, wyłączyłem i nie włączałem więcej.

że to nie jest wcale gra z tej serii tylko jakaś podróba


@Bananek2: to jej największa zaleta ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dołączyłem do gothicowe hype'u dość późno i grę przeszedłem w wielkich bólach: jedynka tragiczne sterowanie, dwójka lepsza ale silnik grafiki to już naciągnięty jak guma starych majtek i
  • Odpowiedz