Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hipotetyczna sytuacja:

Ktoś rodzi się w 2010, dokumentuje życie tekstami i nagraniami, i umiera w wieku 20 lat w 2030. W 2050 rodzi się klon tej osoby (o takim samym DNA), w 2070 roku osiąga wiek 20 lat. Sztab naukowców przekonuje klona, że doświadczenia z lat 2050-2070 to był dziwny i długi sen/śpiączka (lub wymazuje je całkowicie przy użyciu technologii przyszłości), i przy pomocy zgromadzonych materiałów z życia pierwszej osoby (2010-2030) przekonuje go, że to był on, i po 40 latach przywrócono go do życia. Zakładając, że zmieniamy się znacząco z tygodnia na tydzień, zachowując poczucie tego samego "ja", czy to w zasadzie nie będzie ta sama osoba?

Innymi słowy: czy jeżeli będę szczegółowo dokumentować swoje życie, a do tego zapiszę życzenie, by w dalekiej przyszłości, dekady/wieki po mojej śmierci, powołać do życia mojego klona (z próbki DNA), a następnie skutecznie wkręcić go, kiedy osiągnie wiek mojej długości życia, że jest tak naprawdę mną wzbudzonym do życia po przerwie, to czy nie zagwarantuję sobie w ten sposób czegoś w stylu przywrócenia do życia doczesnego? Czy w takim wypadku śmierć nie będzie dla mnie tylko ułamkiem sekundy, po którym od razu obudzę się w fizycznym świecie dekady/wieki później?

#filozofia #nauka #przemyslenia #przyszlosc



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Hipotetyczna sytuacja:

Ktoś rodzi się w 2010...

źródło: virtual-immortality-ai

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

że ty umrzesz i klon będzie zupełnie inna osoba.


@Disscord93: Czym jest "zupełna inność"? Co masz "orginalnego" doświadczający teraz i ty jako dwulatek? Czym miałoby być substancjalne "ja"?
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Przeprowadź inny eksperyment myślowy. Nie umierasz w wieku 20 lat, a mimo to robią twojego klona i wkręcają mu, że to tak naprawdę ty sprzed 40 lat. I teraz żyjesz ty, w wieku już lat 60 i twój klon w wieku lat 20, który myśli, że jest tobą sprzed 40 lat. Który z nich to prawdziwy ty? Ten co żyje i ma 60 lat czy ten klon? A może
  • Odpowiedz
  • 2
@mirko_anonim:

"Dokumentowanie" swojego życia nie wystarczy by odtworzyć osobowość. Człowieka tworzy suma wszystkich przeżyć i bodźców, które zebrał w ciągu swojego życia. Wiele z nich poza świadomością. Musiałbyś zapisać całkowitą aktywność mózgu z tych 20 lat, a potem wgrać je do nowego mózgu w tym samym tempie i w tych samych okolicznościach, w których oryginalne zdarzenia miały miejsce.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim wykopki gówno gadają, bo gówno się znają. Nie ma żadnych dobrych ustaleń skąd jest i jak działa świadomość, więc nie można powiedzieć że będzie tak albo inaczej z jakąkolwiek pewnością
  • Odpowiedz
to czy nie zagwarantuję sobie w ten sposób czegoś w stylu przywrócenia do życia doczesnego?


@mirko_anonim: nie bo twój mózg dalej będzie leżeć w stanie śmierci klinicznej, najwyżej rodzina będzie się dobrze bawić z androidem
  • Odpowiedz
@pwone: nie mogą odkryć jak zwalczyć alzheimera czy Parkinsona zupełnie, a mają przenieść całkowicie świadomość człowieka?
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @xentropia @Disscord93 A skąd wiem, czy ja aktualnie nie jestem takim wkręconym podczas ostatniego snu klonem?

@dariuszszill @dr3vil Wszechświat, w którym np. zamrożono mnie w 2100 roku i przywrócono do życia w 2200 jest w zasadzie taki sam, jak ten, w którym umarłem w 2100 roku i mnie spopielono, a w 2200 ktoś odtworzył moją bardzo zbliżoną kopię z DNA i z danych z
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Twoje "Ja" czyli to co tworzy Ciebie, praktycznie nikt nigdy nie będzie w stanie tego odtworzyć, ponieważ na człowieka wpływa wszystko co wydarzyło się w jego życiu, a "wgranie" twoich wspomień może nie skutkować tym samym, co u Ciebie, ponieważ z wgranych wspomień, twój klon DNA może wyciągnąć inne rzeczy, niż te które Ty wyciągłes. Podsumowując Ty umrzesz, ale za 100 lat będzie żył człowiek, który wygląda jak Ty
  • Odpowiedz