Wpis z mikrobloga

Mirki temat uważam wymaga trochę sprostowania, bo widzę hejt na kombajnistów za jeżdżenie drogami... jest jeden bardzo ważny aspekt tego tematu otóż przykład ze zdjęcia wydaje się na 95% jest to droga z programu "modernizacja dróg dojazdowych do gruntów rolnych" (takich dróg powstało bardzo dużo ostatnimi czasy - wcześniej były to drogi gruntowe, teraz bardzo wąskie asfaltowe) - czyli jest to droga którą od stuleci używali głównie rolnicy aby dojechać do swoich gruntów do pracy. Czasy się zmienili świat poszedł do przodu, rolnicy dostali możliwości polepszenia warunków pracy, ale nie bo jeden z drugim kupił sobie działkę na wsi (bo pociągnęli asfalt) i się zesrał że rolnik używa drogi z jej głównym przeznaczeniem...

Trzeba gonić rolników jak przeginają, ale nie na drogach które od zawsze były do ich dyspozycji, a nawet sama ich modernizacja ma główny cel usprawnić ich pracę!

#prostest #strajk #strajkrolnikow #rolnicy #rolnictwo #warszawa #wroclaw #krakow #zniwa #kombajnboners #gruparatowaniapoziomu
rysiul86 - Mirki temat uważam wymaga trochę sprostowania, bo widzę hejt na kombajnist...

źródło: kombajn droga

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@rysiul86: warto jeszcze sprostować że na podstawie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 27 października 2016 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia:

§ 45 3. Dopuszczalne jest uczestniczenie w ruchu:

1) pojazdu wolnobieżnego, ciągnika rolniczego z maszyną zawieszaną i przyczepy specjalnej o szerokości nieprzekraczającej 3,00 m;

wychodzi że kombajny mogą jeździć z hederami nie większymi niż
  • Odpowiedz
  • 1
@pyszniarz: nie ma specjalnych dróg dla rolników, ale gdyby nie były asfaltowe to nikt inny by nimi nie jezdzil. Rolnicy dostają dotacje celową, aby ułatwić sobie pracę a w efekcie dostają po głowie. Co z tego że ludzie dzięki temu mogą te drogę wykorzystać i też mieć lepsze życie (skrócenie dojazdu) zamiast być wdzięcznym to się jeszcze przypieprzaja. Trochę zdrowego rozsądku i emaptii a wszystkim będzie się żyło lepiej.
  • Odpowiedz
@rysiul86:

Rolnicy dostają dotacje celową, aby ułatwić sobie pracę a w efekcie dostają po głowie

Czyli z moich podatków rolnik może sobie zbudowac drogę a jak ja chce nią przejechać to mam #!$%@?ć bo to własność rolnika xD no nieźle xD
  • Odpowiedz
  • 2
@pyszniarz: nikt nie mówił że nie możesz używać i to własność rolnika. Jedynie mówimy o tym że droga powstała w jakimś celu którym jest ułatwić prace nad gruntami rolnymi. Tak samo rolnik może się przyczepić że z jego podatków powstały drogi ekspresowe i autostrady a on nie może z nich korzystać (one mają inne cele z których rolnik jest wykluczony).
  • Odpowiedz
@rysiul86:

droga powstała w jakimś celu którym jest ułatwić prace nad gruntami rolnymi.

Droga jest publiczna, nie powstała dla kogoś i kazdy może z niej korzystać stosując się do przepisów.

ekspresowe i autostrady a on nie może z nich korzystać (one mają inne cele z których rolnik jest wykluczony).

ja widziałem wielu rolników jeżdżących po autostradach, ale zgodnie z przepisami ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 1
@pyszniarz: Wiem, że trochę trolujesz, ale będę grał w tę grę i odpiszę.

Przecież masz jasny cel modernizacji drogi... to że przy okazji jest udostępniona i ułatwia życie wszystkim to tylko się cieszyć. Gdyby nie była to droga do pola to nie byłaby wyasfaltowana. Na szczęście jest to marginalna sytuacja i normlanie ludzie współdzielą takie drogi i rozumieją ich cel główny, ale oburzył mnie ten pierwotny wpis bo miał zasięg
  • Odpowiedz
@rysiul86: jakby bylo gdzie bezpiecznie zjechac, a ruch na drodze maly to mialbym to w dupie. Bardziej mnie #!$%@? smieciarki stojace na pasach, skrzyzowaniach czy na zakretach. U mnie w miescie zazwyczaj smieci zbieraja od 7 rano gdy wiekszosc jedzie do pracy.
  • Odpowiedz
i pojawi się "szerfy",

@rysiul86: a to przepisy nie obowiązują rolników? Czekaj czyli jak kombajn zablokuje droge to mam do rowu zjechać czy jak?

Traktory i generalnie sprzęty rolnicze mają zakaz wjazdu na autostrady i drogi ekspresowe - to jakbyś nie wiedział ;)


@rysiul86 dlatego napisałem że jadących zgodnie z przepisami mordzia ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@pyszniarz: obowiązują rolników jak najbardziej, ale jest różnica między szeryfowaniem, a normalnym współżyciem społecznym. Jak już masz taką sytuację to zazwyczaj jakoś jednak się auta mijają, wystarczy trochę chęci i współpracy z obu stron.

ja widziałem wielu rolników jeżdżących po autostradach, ale zgodnie z przepisami ( ͡º ͜ʖ͡º)

dlatego napisałem że jadących zgodnie z przepisami mordzia ( ͡º ͜ʖ͡º)


Napisałeś,
  • Odpowiedz
normalnym współżyciem

@rysiul86: No dokładnie, normy są ustalane przez prawo i każdy wszystko wie, a jak jest konflik to łatwo wskazać winnego :)

Dobra trolowanie trolowaniem, ale serio te kombajny są zagrożeniem na drodze. wystarczy że taki wyjedzie zzazakretu i jest śmierć kierowcy na miejscu.
  • Odpowiedz
  • 0
@pyszniarz:

No dokładnie, normy są ustalane przez prawo i każdy wszystko wie, a jak jest konflik to łatwo wskazać winnego :)

Dobra trolowanie trolowaniem, ale serio te kombajny są zagrożeniem na drodze. wystarczy że taki wyjedzie zzazakretu i jest śmierć kierowcy na miejscu.


Oczywiście, że tak i sam w poście napisałem, żeby ich gonić z każdych dróg przeznaczonych do przemieszczania standardowego (między wioskami, wojewódzkich, krajówek). Mój post odnosił się jedynie do tych mega wąskich dróg stworzonych do przemieszczania się do pól z małymi prędkościami, gdzie z reguły jest i tak super widoczność (między polami) i ciężko kombajnu nie zauważyć (jest gigantyczny). Na takich drogach jak zapierdzielasz to sam sobie jesteś winien i ze zwykłą osobówką też się nie miniesz bez praktycznie wyhamowania do zera jak wyskoczysz
  • Odpowiedz
@qusqui21: no ciekaw jestem ile sojacy zablokujecie tych traktorow i kombajnow xD bo wiesniaki blokowali was tysiacami, a wy jedyne co potraficie to szczekac w internecie

Juz wam policja jezdzi po calej Polsce po #!$%@? i wlepia mandaty chlopu bo przejechal 3 km po drodze po wsi miedzy polami z hederem przodu :) zejdz na ziemie chlopie
  • Odpowiedz
@rysiul86 może w górach można znaleźć takie pola gdzie dojeżdżając do szczytu nie widać zjazdu 😉 i to Szanowny wykopek miał na myśli. Pewnie chodzi mu o to żeby rozpędzić pod górę między polami i na szczycie sruuuu jak w colin na ps2.
  • Odpowiedz
  • 0
@marek_sucharek666: nie no pewnie się gdzies znajdą jakieś dziwne zakręty na tych drogach wiadomo, no ale mysle ze na drodze gdzie dwa normalne auta mają problem się minąć nikt normalny nie leci w ciemno w niewidoczny zakręt jak już taki napotka ;p pomijam duza ilość różnego rodzaju innych zdarzeń które mogą się pojawić za zakrętem na takiej drodze (bydło, dzieci, rowerzyści, piesi itp itd...) kombajn z tego wszystkiego jest najrzadszym
  • Odpowiedz