Wpis z mikrobloga

#motoryzacja ( #rozdajo dla atencji na końcu postu)

Mirki,

Planuję zakup do firmy pięciu samochodów.

Budżet ok.35-40 tys/ szt.., rocznik 2016-2017.

Fabia, Focus, Tipo lub coś podobnego (sandero raczej nie).

Potrzebuję samochodów małoawaryjnych. Oczywiście wiem, że jak dbasz, tak masz, ale:

w Cayenne I generacji tulejowanie masz jak w banku (Nilkasil);
w Insigni 4x4 ma pewno haldex się rozleci, bo ASO mówi, żeby nie zmieniać oleju;
1.2 PureTech -wiadomo.

Pytanie do Was:
Jakie samochody/silniki polecacie? Albo wręcz przeciwnie - nie polecacie, bo bez względu na wszystko będą wydatki.

Samochody będą u mnie ok. 3-4 lat, przebiegi ok. 20 tys. km rocznie. Silniki nie muszą być super ultra oszczędne, najważniejsza jest niezawodność, nie ma znaczenia diesel czy benzyn, LPG może być, ale nie ma to dla mnie znaczenia.

Nie pytam jak kupić samochód, gdzie i za ile, bo to sobie ogarnę poleasingowe, tak samo jak serwis dobry.

#rozdajo:

Oryginalna maść na ból d... szwajcarski balsam z sadła świstaka oraz bon 50zł na #pysznepl - losowanie jutro wśród plusujących.
Lupus_Management - #motoryzacja  ( #rozdajo dla atencji na końcu postu)

Mirki,

Plan...

źródło: IMG_20240710_183936140_MP

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz potwierdzam, zrobiłem Rapidem 1.0tsi -280kkm ZERO AWARII jakiejkolwiek, w tym czasie 1x hamulce przód tył wymieniane i olej co 30kkm. Dodatkowo w mieście pali max 5.5l benzyny a w trasie schodziłem do 4.5l
  • Odpowiedz
@Lupus_Management strasznie mnie zafascynował. Nie wiem czy bardziej to że z spadła świstaka czy ten napis "Szwajcaria" na dole etykiety :) jako starszy sportowiec amatora często stosuje różne maści rozgrzewające, jak go nie wygram to sobie zamówię taki :)
  • Odpowiedz
@Lupus_Management: powiem tak, posiadam Focusa 2016r 1.5 TDCi, kupiony w 2020r z przebiegiem 190tys km, aktualny przebieg to 250tys km. Przez 60tys które zrobiłem były tylko wymiany oleju i filtrów, w tym roku wymieniłem tarcze + klocki przód. Auto wygodne, prowadzi się super, bezawaryjne i odwdzięcza się spalaniem rzędu 5.6l przy dynamicznej jeździe. Przy jeździe spokojnej nie ma problemu zejść w granice 4-4.5l.
  • Odpowiedz
@Lupus_Management: Zahaczasz budżet najtańszych hybryd Toyoty. Koszty eksploatacji są śmieszne - tam nie bardzo ma co się #!$%@?ć. Jak potrzebne jakieś małe guano - Yaris w hybrydzie myślę że będzie w tym budżecie. Sam jeżdże aktualnie Aurisem w hybrydzie która ma 250 kkm i z usterek to głośnik w drzwiach mi się zepsuł i żarówkę wymieniłem w tylnej lampie przez 2,5 roku. Reszta to eksploatacja. I jeszcze jedno - Toyota
  • Odpowiedz