Wpis z mikrobloga

#motoryzacja ( #rozdajo dla atencji na końcu postu)

Mirki,

Planuję zakup do firmy pięciu samochodów.

Budżet ok.35-40 tys/ szt.., rocznik 2016-2017.

Fabia, Focus, Tipo lub coś podobnego (sandero raczej nie).

Potrzebuję samochodów małoawaryjnych. Oczywiście wiem, że jak dbasz, tak masz, ale:

w Cayenne I generacji tulejowanie masz jak w banku (Nilkasil);
w Insigni 4x4 ma pewno haldex się rozleci, bo ASO mówi, żeby nie zmieniać oleju;
1.2 PureTech -wiadomo.

Pytanie do Was:
Jakie samochody/silniki polecacie? Albo wręcz przeciwnie - nie polecacie, bo bez względu na wszystko będą wydatki.

Samochody będą u mnie ok. 3-4 lat, przebiegi ok. 20 tys. km rocznie. Silniki nie muszą być super ultra oszczędne, najważniejsza jest niezawodność, nie ma znaczenia diesel czy benzyn, LPG może być, ale nie ma to dla mnie znaczenia.

Nie pytam jak kupić samochód, gdzie i za ile, bo to sobie ogarnę poleasingowe, tak samo jak serwis dobry.

#rozdajo:

Oryginalna maść na ból d... szwajcarski balsam z sadła świstaka oraz bon 50zł na #pysznepl - losowanie jutro wśród plusujących.
Lupus_Management - #motoryzacja  ( #rozdajo dla atencji na końcu postu)

Mirki,

Plan...

źródło: IMG_20240710_183936140_MP

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
@G06DbT: Jasne, odpowiadam.

@Lupus_Management W tym budżecie szukaj dobrze wyposażonej Fabii 1.0 MPI lub średnio wyposażonej Fabii 1.0 TSI 95 KM. Upewnij się, że olej był wymieniany co max 15 tys. km lub 1 rok zależnie co pierwsze i będziesz pan zadowolony, bardzo niska awaryjność. Te silniki gdy zadbane robią po 700-800 tys. km i dalej jeżdżą.

Sam zamierzam budować flotę w swojej firmie na bazie nowych Fabii
  • Odpowiedz