Wpis z mikrobloga

Szukam zasięgowych aktywistów rowerowych na Twitterze. Ktoś coś? Otóż oślepianie przez rowerzystów innych, to moim zdaniem poważny problem. Źródło światła jest źle ustawione, nie na drogę, a na wprost, idealnie w oczy innego rowerzysty z naprzeciwka. Najgorsi są #pedalarze albowiem ich profesjonalny sprzęt daje mocne światło, które ustawiają sobie na wprost, mając wywalone na innych. I czemu nikt z tym nie walczy? Będąc pieszym, gdzie chodnik przy ścieżce rowerowej też się doświadcza oślepiania, bo strumień światła sięga aż oczu dorosłego człowieka. To chciałbym zainteresować tematem kogoś z zasięgami.

Lampy rowerowe z aliexpress spokojnie mają 1000 lumenów i szeroki oraz wysoki zakres padania promieni.

#rower #kolarstwo #rowery #szosa
N331 - Szukam zasięgowych aktywistów rowerowych na Twitterze. Ktoś coś? Otóż oślepian...

źródło: 1000086895

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@N331: problem znany od lat.
Nic się nie da zrobić. Zwykle jeszcze specjalne tak pedalarz ustawi, bo ma zabawę.
Ja się nei #!$%@?, jak jakiś pedalarz daje po oczach, to ja cyk długie, duszę klakson i zjeżdżam lekko na lewo. #!$%@?ą na chodnik aż miło - a jak skręcą kierownicą to latarka nie świeci mi po oczach - SOLVED. ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@pyszniarz: właśnie zdziwiony jestem, że rowerowi influ, rowerowi aktywiści i inny tacy nie poruszają tego problemu... Zwracanie w trasie uwagi nie ma sensu, bo to Polacy. Będą sobie świecić jak chcą i prośby nie działają.
  • Odpowiedz
@N331: rowerowi aktywiści to największy rak.
był kiedyś na fb taki profil takiego "aktywisty" rowerowawa - przez parę lat wrzucał filmiki z łamania przepisów drogowych i zachęcał innych do naśladowania, wkońcu go policja wyjaśniła i usunął konto xD
  • Odpowiedz
ą lampki z StVZO, ale na co to komu.


@modzelem: są ta lampki stworzone pod niemieckie przepisy i są dla Niemców.

Sam narzekam często na stroboskopowców w nocy, ale jak się nasz rząd weźmie za standaryzację oświetlenia rowerowego to dopiero będzie problem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
I czemu nikt z tym nie walczy?


@N331: a to częsty problem? Oczywiście, jak ktoś jeździ ze złe ustawioną lampką i oślepia innych to kij mu w oko, ale szczerze mówiąc, to nie przypominam sobie takiego przypadku.

Za to bardzo mocno w pamięć zapadają mi cichociemni bez żadnego oświetlenia, szczególnie w wioskach.
  • Odpowiedz
  • 1
Bo są dwa standardy lampek. Takie na szlak mtb co walą wokoło byle mocniej i szerzej i takie z odcięciem na drogę co mają nie oślepiać.
Ignoranci kupują te na mtb i jeżdżą w nich po mieście bo ma dużo lumenów. Ale w sklepie żaden sprzedawca im tego nie odradzi bo straci te 3zł prowizji.
  • Odpowiedz
na oko to 90% ma źle ustawione

@N331:
no, dobrze, że nie 100% bo wtedy ktoś mógłby się kłócić. A tak, to można #!$%@?ć wszystkich do jednego wora i tłuc kijem.
W Szczecinie 2 razy widziałem jak ktoś tak miał, w tym raz zwróciłem uwagę.
A 90% to nie ma lampek w ogóle i co teraz, moja statystyka jest inna. Imo nikt o tym nie trąbi, bo problem nie istnieje.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@Ex3_: to też kwestia ustawienia na kierownicy, a ustawienie u większości jest pionowo, nawet nie świeci im pod koło by widzieć co na drodze...
  • Odpowiedz
to też kwestia ustawienia na kierownicy, a ustawienie u większości jest pionowo


@N331: ma pionowo, bo takie było zdjęcie na opakowaniu. Jak ktoś robi w ten sposób, to raczej nie ogląda "rowerowych aktywistów". To powinno być raczej zadania dla zwykłych influencerów, którzy mogliby wyjść do ludzi z tym tematem.
  • Odpowiedz
@N331: Najgorzej jak taki delikwent ma lampke z milionem lumenów w trybie strobo. Przez chwilę widzisz jasność tysiąca słońc, a potem ciemność bo Cie #!$%@? oselpiło i tak w kółko mryg-mryg-mryg. Ja #!$%@? naprawdę nie wiem jak to ma zwiększyć widoczność rowerzysty, bo ja go widze wtedy tylko w #!$%@? stop-klatkach jego flesza co najwyżej.
  • Odpowiedz
  • 1
@N331 to chyba tylko Ci co jeżdżą po oświetlonym mieście do sklepu , jak ktoś jeździ trasy nocą to musi mieć ustawione poprawnie bo by nie widział w co wjeżdża ;) Zresztą kierowcy samochodów nie są w stanie ustawić poprawnie świateł mimo odpowiednich systemów a ty chcesz wymuszać coś na rowerzystach. Spróbuj najpierw z kierowcami ;)
  • Odpowiedz
@N331: Mówię Ci mordo, tylko Convoy XXL Eyeburner 5G, a najlepiej dwa i pojemnik na dodatkowy pałerbąk. I jeszcze szperacz 10000 lumenów montowany na kasku co by widzieć na co patrzysz. Bezpieczeństwo najważniejsze mordeczko, z fartem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz