Wpis z mikrobloga

Szukam zasięgowych aktywistów rowerowych na Twitterze. Ktoś coś? Otóż oślepianie przez rowerzystów innych, to moim zdaniem poważny problem. Źródło światła jest źle ustawione, nie na drogę, a na wprost, idealnie w oczy innego rowerzysty z naprzeciwka. Najgorsi są #pedalarze albowiem ich profesjonalny sprzęt daje mocne światło, które ustawiają sobie na wprost, mając wywalone na innych. I czemu nikt z tym nie walczy? Będąc pieszym, gdzie chodnik przy ścieżce rowerowej też się doświadcza oślepiania, bo strumień światła sięga aż oczu dorosłego człowieka. To chciałbym zainteresować tematem kogoś z zasięgami.

Lampy rowerowe z aliexpress spokojnie mają 1000 lumenów i szeroki oraz wysoki zakres padania promieni.

#rower #kolarstwo #rowery #szosa
N331 - Szukam zasięgowych aktywistów rowerowych na Twitterze. Ktoś coś? Otóż oślepian...

źródło: 1000086895

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@N331 No widzisz, a ja mam zupełnie inne spostrzeżenia. Jadąc w nocy poza miastem, pomimo tego że mam lekko skierowana lampkę w dół, to zawsze, ZAWSZE, trafi się jakoś gamoń jadący samochodem na długich i ani myśli ich na chwilę wyłączyć.
Prawda, większość kierowców widząc pedalarza wyłączy na chwilę długie (i chałwa im za to) ale nie zmienia to faktu że prawie zawsze na nocnych jazdach trafia się przynajmniej jeden, który
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@MordimerMadderdin: pisze o miejskiej i turystycznej jeździe, gdzie wystarczy w 90% przypadków jedynie światło pozycyjne, wszystkie drogi są oświetlone, a poruszasz się po ścieżkach rowerowych.

A najgorsi są #pedalarze, bo jednym z elementów ich profesjonalnego sprzętu i ubioru, jest to właśnie mocna latarka. Której nie potrafią, nie chcą, ignorują temat, by ustawić nie poziomo, a skierować trochę w dół. I nie kupować tych o szerokim promieniu świecenia.
  • Odpowiedz
@N331 pedalarze czyli kto? Z moich doświadczeń oślepiające światła mają zazwyczaj ludzie na rowerach górskich, okazjonalni rowerzyści oraz użytkownicy rowerów miejskich i damek.
  • Odpowiedz
I jeszcze nie wylapales lepy na mordę? Do czasu, panie odważny kierowco.

@MordimerMadderdin: Od kogo? Jak same leszcze jeżdżą na rowerkach, siodełko wygniotło im jajka i można z nimi wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°) takich popychadł jak na rowerkach to nigdzie nie spotkałem
  • Odpowiedz
@eternal_slavo: widziałem jak za każdym razem pedalarze stają przy sklepie i sobie nawzajem masują jaja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tylko pamiętaj chłopcze żebyś się w realu nie zapomniał, bo ci ktoś taką lepe sprzeda że się razem z rowerkiem złożysz xD
  • Odpowiedz
@pyszniarz: Nie #!$%@?. Stary ruchał cię w młodości, dlatego masz taką fiksację na punkcie męskich genitaliów. A o mnie się nie martw. Na drodze spotykam tylko takie #!$%@? jak ty, co mocni w gębie są jak chowają się za 1.5-tonową kupą blachy.
  • Odpowiedz
@eternal_slavo: Ale dziecko - to ty cały czas #!$%@? o siurach i torbie na mordzie xDDD i próbujesz walczyć o swoją prawiczkową męskość która wisi na jednym łoniaku którym cię bozia obdarzyła xD
Ja se jeżdżę autkiem, ty uciekaj na pobocze - proste silni rządzą, słabi ulegają xD
  • Odpowiedz