Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie czemu w Polsce nikt się nie uczy języków typu: Hiszpański, Portugalski lub Włoski, tylko uczą się jakiegoś totalnie bezużytecznego i trudnego języka jak niemiecki, mi było by szkoda na naukę tego języka zmarnować choćby jedno po południe, bo nigdy się on nie przyda po nic, tyle w temacie, piszę to jako osoba mówiąca biegle po Angielsku, Hiszpański i komunikatywnie po Portugalsku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nauka #naukaniemieckiego #naukajezykow
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wielkifanrapu: Uczyłam się włoskiego, pojechałam do Włoch i generalnie nie widzę sensu dalej się tego uczyć, bo po co mieć kontakt z takimi ludźmi? Jak dla mnie top 3 języki to angielski (prosty, z każdym się dogadasz), hiszpański (Hiszpanie to gołod*pce, ale dużo osób uczy się hiszpańskiego z tego samego powodu co angielskiego - prosty język) no i jeszcze stosunkowo dużo ludzi mówi po francusku. Reszta języków to tylko jak
  • Odpowiedz
Nie znam nikogo kto by pracował w Niemczech i był z tego zadowolony


@wielkifanrapu: Przeciez to nie chodzi o prace w Niemczech tylko o wspolprace z Niemcami. Niemcy to najwiekszy partner handlowy Polski i to z ogromna przewaga nad kolejnymi panstwami w rankingu.
  • Odpowiedz
@Dentka7: To niech się niemcy uczą Polskiego.
@Dorciqch Rosyjski sam bym chciał znać, jak się nauczę Portugalskiego, to może nauczę się chociaż podstaw Rosyjskiego, ale prędzej bym się uczył jakiegoś Czeskiego niż niemieckiego
  • Odpowiedz
@wielkifanrapu ruski warto znać, zwłaszcza jeżeli chodzi o alfabet, bo jak już umiesz po ichniemu czytać to już masz bonusa przy innych językach. Co do niemieckiego, to jakoś nigdy mi do głowy nie wchodził (może kijowy sposób uczenia), a trochę słabo go nie znać mieszkając 12 km od polsko-niemieckiej granicy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
To niech się niemcy uczą Polskiego.


@wielkifanrapu: Nie musza. To my jestesmy gospodarka, której na biznesie z Niemcami zalezy bardziej, a nie odwrotnie, bo po A: Niemcy maja wiekszy rynek, po B: jestesmy biedniejsi, po C: Niemcy to nasz najwiekszy partner, a my dla Niemiec nie jestesmy najwiekszym partnerem.

A jak oni potrzebuja zrobic z nami biznes, to sobie zatrudniaja Polaka który mowi po niemiecku wiec nie musza sie uczyc
  • Odpowiedz