Wpis z mikrobloga

Zastanawia mnie czemu w Polsce nikt się nie uczy języków typu: Hiszpański, Portugalski lub Włoski, tylko uczą się jakiegoś totalnie bezużytecznego i trudnego języka jak niemiecki, mi było by szkoda na naukę tego języka zmarnować choćby jedno po południe, bo nigdy się on nie przyda po nic, tyle w temacie, piszę to jako osoba mówiąca biegle po Angielsku, Hiszpański i komunikatywnie po Portugalsku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nauka #naukaniemieckiego #naukajezykow
  • 32
  • Odpowiedz
@wielkifanrapu: Bo są nic nie warte z wyjątkiem włoskiego. Rozwala mnie jak amerykanie marnują dzieciakom czas na nauke niepotrzebnego do niczego hiszpańskiego. Biznes z tymi krajami jest minimalny ale co najważniejsze jeśli ktoś jest potrzebny do komunikacji to masz miliony native w których można przebierać. Przykład: w Poznaniu w Volkswagenie masz rodowitych z Brazylii i paru innych krajów do obsługi w tych językach.
CC @Czeski_Pablo @NaczelnyAgnostyk
  • Odpowiedz
Rozwala mnie jak amerykanie marnują dzieciakom czas na nauke niepotrzebnego do niczego hiszpańskiego. Biznes z tymi krajami jest minimalny


@Saeglopur: to jest jeden z śmieszniejszych komentarzy jakie czytałem ostatnio xD

Amerykanie nie uczą się hiszpańskiego by jeździć do Hiszpanii do pracy albo robić z nimi biznesy. Podobnie jak do tego brytyjczycy nie uczą się francuskiego w szkołach. Hiszpańskim posługuje się 650 milionów ludzi, w tym sąsiedzi stanów. Połowa Ameryki Południowej
  • Odpowiedz
@Atreyu: Oczywiście że w takim celu ten język był tak popularyzowany w szkołach. Dokładnie dlatego w ostatnich dekadach trend odwrócono i hiszpański jest redukowany a np. niemiecki popularyzowany (mowa o USA). Dlatego też był szał na "chiński"
  • Odpowiedz
@Atreyu: Warto dodać, że hiszpański jest de facto traktowany jako drugi urzędowy język w niektórych Stanach. Przykładem jest Floryda, czy Nowy Meksyk (nie mówiąc o Puerto Rico, które jest częścią USA) gdzie funkcjonują hiszpańsko-języczne media, jak i same urzędy i biznesy są często przyjazne hiszpańsko-języcznym.
  • Odpowiedz
Zastanawia mnie czemu w Polsce nikt się nie uczy języków typu: Hiszpański, Portugalski lub Włoski, tylko uczą się jakiegoś totalnie bezużytecznego i trudnego języka jak niemiecki

@wielkifanrapu: Stawiam, że mało jest kadry do nauczania takiego hiszpańskiego czy portugalskiego. U mnie w szkole średniej tylko niemiecki albo rosyjski jako drugi obcy, nie było innej opcji.
  • Odpowiedz
Rozwala mnie jak amerykanie marnują dzieciakom czas na nauke niepotrzebnego do niczego hiszpańskiego.


@Saeglopur: 20% mieszkańców USA mówi tylko po hiszpańsku.
  • Odpowiedz
@Anakee: Oglądam wszystkie debaty prezydenckie, także wewnątrzpartyjne od 2015/2016. Widziałem tą komedie gdzie bez zapowiedzi kandydaci na prezydenta wygłaszają całe orędzia po tylko hiszpańsku xD
  • Odpowiedz
@wielkifanrapu: w liceum miałam trzy lata hiszpańskiego. Niemiecki to standard, bo to najbardziej przyszłościowy kierunek zawodowy (zaraz po angielskim), ale w polskich szkołach uczy się też rosyjskiego (to chyba po prostu pozostałość po czasach komuny, kiedy było to obowiązkowe w szkole, nauczyciele zostali, żeby nie skazywać ich na bezrobocie), hiszpańskiego, francuskiego, łaciny. Pewnie w pojedynczych znajdzie się też coś mniej popularnego. Niektóre szkoły jednak nie mają dostępu do odpowiedniej kadry
  • Odpowiedz
Zastanawia mnie czemu w Polsce nikt się nie uczy języków typu: Hiszpański, Portugalski lub Włoski, tylko uczą się jakiegoś totalnie bezużytecznego i trudnego języka jak niemiecki


@wielkifanrapu: Bo w Niemczech stosunek pracy i zarobków do życia prywatnego jest najlepszy w Europie a Niemcy są największym partnerem gospodarczym Polski, bez którego nie istniejemy. Hiszpański czy portugalski może Ci się przydać co najwyżej na wakacjach last minute z rainbow tours
  • Odpowiedz
@Czeski_Pablo: Po niemiecku to nawet tego nie zrobisz, po Hiszpańsku/Portugalsku to się dogadasz wszędzie jeśli chodzi o obie Ameryki
@Saeglopur Niepotrzebny Hiszpański xDDD, ja bym nie chciał się uczyć niemieckiego nawet jeśli nauka do poziomu c2, zajmowałaby 100 godzin, bo wolałbym poświęcić więcej i się nauczyć jakiegoś języka która się przyda i nie brzmi jak gówno
@LordAxe82 Ta na pewno, jestem ciekawy ile wykopków przed 30, ma takie
  • Odpowiedz
Nie znam nikogo kto by pracował w Niemczech i był z tego zadowolony


@wielkifanrapu: A ja znam dużo osób, głównie sąsiadów i kolegów z pracy. Ale co to za praca i jaką znajomością niemieckiego operują również wiele znaczy. Oczywistym jest że po 20 latach integracji europejskiej szanse dla najmniej zarabiających w Europie Wschodniej niejako się wyrównały w stosunku do zachodu.
  • Odpowiedz