Wpis z mikrobloga

Tani Intel dobrany, tani Bitcoin dobrany, tani sektor budowlany w #uk dobrany. Sreberko też kupione akurat jak była promka.

Całe portfolio inwestycyjne spuchło mi w ciągu tygodnia o +3,5%

Pewno zaraz wszystko p--------e xD

#gielda #kryptowaluty
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@mielonkazdzika też miałem xD ale trzymam się zasady 10-20% swoich zarobków miesięcznie reinwestuje. Plus bonusy/premie (półroczne) to akurat utopiłem w srebrze.

Akumulacyjnie w rok wychodzi nawet fajna kwota.
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Rugcug powiem tak. Była euforia po wygranej (średnio +3%) i wczorajszej konferencji nowej "minister finansów" że będzie budowa domów i będzie robić to PRYWATNY sektor.

Plan jest na 1.5 miliona domów w ciągu 5 lat. Myślę, że będzie mała korekta a potem pompa.

  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Rugcug
osobiście będę dobierał co mi zbliży się do średnich cen zakupów. No i Bank Of England musi obciąć stopy to myślę że to wszystko ruszy z kopyta dopiero.
  • Odpowiedz
Sreberko też kupione akurat jak była promka.


@innv: myślisz, że warto wchodzić w srebro teraz? Mam trochę srebra kupionego po 115zł/uncja i szczerze mówiąc bardziej myślę o sprzedaży. Jedyne co mnie trzyma przy tych monetach to to, że się z nimi zżyłem XD
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@damienbudzik ja fizyczne srebro i złoto trzymam.

Myślę, że spokojnie srebro pod koniec roku będzie w okolicy 38-40$ za uncję zaś złoto koło 2.8k-3k$
  • Odpowiedz
@innv: #uk here.
Nieruchomości polecam nawet normalnie, ale jest trochę więcej zabawy wiadomo. Kupiłem na niskich stopach z ultra dobre ceną half price :D (nie pytaj jak). Nie słuchać marud, że nieruchomości nie, bo są problemy.
Rząd zastosował mechanizm jak hamulec czyli stopy procentowe, inflacja uregulowała się, ilość miejsc pracy pospadała (dobrze gospodarka rozwijała się za dobrze stąd też inflacja, mimo że nie widać tego rozwoju przesiało to parę złych firm). Rząd puści stopy procentowe, ceny znowu wzrosną, bo ludzie rzuca się na nieruchomości. Zresztą tu w Yorkshire ciągle rosną, bo jest dużo inwestorów z południa, po prostu jakość/cena są większe ;) życie też bdb.
Mam wrażenie, że niektórzy myślą, że spadek będzie trwał wiecznie itp. a to generalnie naturalny mechanizm, jakby nie podniesione stopy procentowe to po prostu domy rosły by w nieskończoność, później 1/4 narodu miałaby PKB z budownictwa jak w Irlandii , a później krach.
Za Labour luzujace się przepisy spowodują tylko przyspieszone budowanie domów. Może zabraknąć ludzi do pracy, ale dlatego właśnie jest kryzys żeby zmiękły niepotrzebne firmy, niepotrzebne małe sklepiki i wysłać ludzi do bardziej produktywnej pracy.
Ps. Nie jestem przeciwko swojej działalności, wręcz przeciwnie, ale tak to
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wex009 w UK akurat mieszkam i też mam swój dom. Więc oglądanie wiadomości + obycie w tym kraju wystarczy mi na kalkulację.

W krypto jestem już parę lat, metale również. A na tradycyjnym rynku od niecałego roku.

  • Odpowiedz
@innv: wysyłaj :D i tak chciałem założyć tylko crypto większe zwroty więc większość idzie tam. Buy to let z zainwestowanych pieniędzy robiąc to na spokojnie przez 4 lata możesz mieć zwrot 11x bez problemu ;) mówimy o zainwestowanej kwocie, twoich kosztach 11x depozytu etc nie całości ;P także o to chodziło z nieruchomościami.
Tylko ja po prostu chce mieć spokój ducha, chyba źle wybrałem też z krypto, ale przynajmniej nie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Rugcug dosrednilem pare akcji. W sierpniu mają dać raport ile wybudowali.

Jest to spółka dywidendowa na 5.54% więc tak czy inaczej ich trzymam.

  • Odpowiedz