Wpis z mikrobloga

@JessePinkman38: IMO powinno znów się znormalizować danie klapsa na dziąsło ludziom, którzy odwalają jakikolwiek anty-społeczny szajs.

Zaś to, że obecnie tego nie można robić, jest właśnie przyczyną dlaczego świat schodzi na psy.

Doraźny ostracyzm społeczny jest dużo skuteczniejszym mechanizmem samo-stabilizującym negatywne zachowania "niskiego stopnia"*, niż oczekiwanie że kapitan państwo wszystko to za nas załatwi. Zresztą widzimy, że nie załatwia...

*) niskiego stopnia, czyli nie jakieś srogie rzeczy typu gwałt albo
  • Odpowiedz
@szpongiel: nie no przecież już wytłumaczyli że powinno się stać w korku 2/3 godziny, nic nie robic i czekać aż przyjedzie niedofinansowana policja i da mandat 100zl.

Po interwencji aktywiści pójdą blokować inną drogę, i tak w kółko, do czasu aż ich postulaty nie zostaną spełnione.
  • Odpowiedz
@Jade: ok, a tak z ciekawości. To skoro dostali mandaty za blokowanie, to dlaczego nie zostali przez policję usunięci aby "zaprzestać wykonywania wykroczenia"?
Wiem że to pytanie do policji..
  • Odpowiedz
@JessePinkman38: Ta cała zgraja z ostatniego pokolenia to jest coś strasznego!!! Mam schorowaną rodzinę którą się zajmuję, sam walcze z nowotworem i mimo ciężkich czasów dajemy sobię radę, w kwietniu wiozłem dziadka po kolejnym już ataku hipoglikemicznym do szpitala (wg dyspozytora najwcześniej karetka byłaby za ok. 30 min drogi a jestem w stanie dojechać do najbliższego szpitala w 10-15 min). Nie wyobrażam sobie, nawet nie biorę pod uwagę tak absurdalnej
  • Odpowiedz
przecież aktywiści dostali mandaty m.in. za tamowanie ruchu. No ale jest różnica między tamowaniem ruchu które jest wykroczeniem, a psikaniem na kogoś z gaśnicy lub gazem łzawiącym i to niestety sa juz przestępstwa.


@Jade: ci co przedwczoraj tamowali ruch dostali mandaty? Pokaż dowody.
  • Odpowiedz
@Reezu: uuu mamy tu bananową dziewczynkę z ostatniego pokolenia! No to dziewczynko już Ci tłumaczę: terroryzm to podejmowanie bezprawnych działań, mających na celu zdestabilizować określony przez prawo porządek, panujący w danym państwie. Tak samo atakiem terrorystycznym jest wysyłanie przez ruskich fałszywych alarmów bombowych do warszawskiego metra, tak samo pod działalność terrorystyczną można podpiąć zaplanowane i umyślne niszczenie dzieł sztuki czy destabilizowanie porządku w miastach. Twój płaczliwy bełkot tego nie zmieni,
  • Odpowiedz
  • 0
@JessePinkman38: tak tak Rafał jak lalkarz kieruje kukiełkami, wcale policja nie kieruje się kodeksem prawnym tylko poleceniami rafała
  • Odpowiedz
No ale jest różnica między tamowaniem ruchu które jest wykroczeniem


@Jade: Tak tylko po otrzymaniu mandatu mają zawinąć stamtąd dupę te ruskie onuce. Jak dostaniesz mandat za przejazd na czerwonym świetle to nie oznacza że możesz se dalej lecieć przez każde kolejne czerwone bo przecież dostałeś za to mandat i jest git XD

Tymczasem u smolucha trzaskowskiego w tym chlewie warszawskim jest przyzwolenie na bezkarne popełnianie wykroczeń które są uciążliwe dla ludzi powyżej IQ przeciętnego "aktywisty" czyli
  • Odpowiedz