Wpis z mikrobloga

http://www.wykop.pl/link/1945652/pendolino-jednak-ponizej-3-godzin-z-gdanska-do-warszawy/Wszyscy psioczą na Pendolino, jakie to ono zuuue, niedobre, że Pesa can into space... A prawda jest inna. Już w tym roku 2 h 34 min do Katowic, 2 h 58 m do Gdańska, 2 h 28 min do Krakowa i 3 h 42 min do Wrocławia. A za 4 lata do Katowic i Krakowa w max. 1h 50 min po wprowadzeniu v250km/h!!

#mikroreklama #transport #pkp #polska #warszawa #gdansk #katowice #krakow #wroclaw #pendolino #kolej
  • 9
@arct2: Pożyjemy zobaczymy. 10 lat temu Warszawa - Krakow pociąg jeździł 2:35 i nie trzeba było do tego Pendolino. Na trasie do Krakowa zapowiadany czas z 2 h 15 minut wydłużył się o 13 minut. Do Katowic podobnie. Nie będzie przełomu do momentu tych 250 km/h, a ceny na przejazd już są z kosmosu.
@arct2: Przeczytałem wszystkie twoje komentarze, ale na razie wstrzymałbym się z optymizmem (póki nie mamy odpowiedniej infrastruktury, a u nas przekładanie terminów to przecież norma. Widzę co się dzieje przy modernizacji linii e75). Na pewno jest szansa na odebranie pasażerów, którzy latają samolotami, a to może być szansa na sukces. Tak przy okazji mam pytanie? Do Białegostoku też będzie jeździło Pendolino?
@PedroLeon: Nie. Pendolino nie będzie dojeżdżać do Białegostoku. Do Białegostoku będą dojeżdżać DARTy Pesy, które Pesa reklamuje jako pierwsze polskie pociągi HSR, ale dla PKP dostarczy je w wersji na 160 km/h i ani kilometra więcej. W ogóle nie wiem jak oni mają zamiar skonstruować, przetestować, zhomologować i oddać 20 pociągów które istnieją jeszcze tylko na papierze. A Pesa deklaruje że pierwszy pociąg zaprezentuje na targi Innotrans w Berlinie we wrześniu...
@roquentin: To jest lista przymusowych (bo wymuszonych przez UE) postojów: Warszawa Zachodnia, Włoszczowa Północ, Sosnowiec Główny. Na każdej z tych stacji pociąg traci ~5 minut.. A do Gliwic: Warszawa Zachodnia, Włoszczowa Północ, Sosnowiec Główny, Katowice, Zabrze. Jeżeli wywalimy postoje na tych stacjach, jesteśmy już w 2015 roku zejść poniżej dwóch godzin.
@arct2: Nie ma sensu. Jak Pendolino wykona 1000 kursów bezawaryjnych i jeden z awarią i się spóźni, to media rzucą się na pożarcie. Już teraz na wykopie potrafią tworzyć znaleziska o tym, że lokomotywa się zepsuła.