Wpis z mikrobloga

Odnoszę wrażenie, że to Euro to dla Cristiano Ronaldo nie jeden, a przynajmniej dwa mosty za daleko. Już na MŚ 2022 w Katarze było widać zjazd, a dziadek Santusz nie bał się posadzić Pana Narcyza na ławce. Wydaje mi się, że obraz trochę zamazały eliminację do Euro, gdzie Portugalia miała w grupie dosłownie ogórki pokroju Lichtenstein, Luksemburg czy inna Bośnia (dubelki we wspomnianych meczach) oraz liga kozojebców gdzie Pan Narcyz ładował bramkę za bramką. I tak oto przyjechała Portugalia na Euro i co się okazało? Że grają bez napastnika, dosłownie w 10, bo Ronaldo nic nie daje drużynie, a na ławce siedzą całkiem spoko napastnicy jak Ramos czy Jota.

Dla mnie to jest idealny przykład typu - trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść, a Ronaldo nie dość, że nie wie, to dodatkowo szkodzi swojej drużynie patrząc tylko na siebie, śrubowanie rekordów i tak dalej. I jeszcze ten zakochany Roberto Martinez patrzący się na Niego jak Pep Guardiola po tym jak Lewy strzelił 5 bramek w 9 minut.

Nie wiem, może się mylę, może się nie znam, ale tak to dla mnie wygląda ¯\(ツ)/¯

Pociąg pod tytułem "Granie NA POZIOMIE na wielkich imprezach" już niestety DAWNO odjechał Panie Krysztianu.

#mecz #pilkanozna
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@brazowooka_eS: Jak spojrzysz sobie na inne sporty to Ci najwięksi zawsze mają problem żeby skończyć karierę w chwale, w najlepszej formie i zostają w danym sporcie tak długo, że już ciężko się na to patrzy. Jeśli całe życie grałeś z ogromną wiarą w siebie i byłeś za to nagradzany przez np. 20 lat to ciężko nagle Ci przyjąć, że może jednak warto już skończyć karierę, bo nie dajesz rady.
  • Odpowiedz
@brazowooka_eS: nie strzelił żadnej bramki, nie strzelił karnego z gry - zdarza się. Poza meczem z Gruzją gdzie cała Portugalia nie błyszczała on nie grał wcale źle. Dobrze się ustawiał, wychodził w górę lepiej niż 99% napastników. Nawet jak na niego zdarzało mu się pomagać w obronie momentami. Wszystkie kamery były skierowane na niego, ale w odróżnieniu od MŚ widać było, że gra z drużyną. Czytałem, że Martinez zabronił ludziom
  • Odpowiedz
@brazowooka_eS: To czego najbardziej nie potrafię zrozumieć, to czemu on wciąż wykonuje rzuty wolne. Jest beznadziejny w ich wykonywaniu od bardzo wielu lat. Jeśli trener jest zbyt miękką fają, żeby mu je zabrać, to sam powinien je komuś oddać.
  • Odpowiedz
@brazowooka_eS: dlatego jak pisalem wczoraj dla mnie to Euro to taki odpowiednik wczesnej jesieni / poznego lata. Niby dalej fajnie, czuc klimat wakacji, ale dnie duzo krotsze, "to juz zauwazalnie nie to" i czlowiek wie ze zaraz wszystko do czego zdazyl sie przyzwyczaic przeminie. Lewandowski, Ronaldo, Modric - ich zaraz nie bedzie. Minie pewna epoka.

Jak spojrzysz sobie na inne sporty to Ci najwięksi zawsze mają problem żeby skończyć karierę w chwale, w najlepszej formie i zostają w danym sporcie tak długo, że już ciężko się na to patrzy.
  • Odpowiedz
@Matikkkii1: no kto to widział xD co tam jest w tej lalidze oprócz Barcelony? Real, Valencia i Atletico. Reszta to banda no-name xD widzę obrońcy Boberta kontratakują, weźcie jeszcze k---a napiszcie, że reprezentacja nie grała tak tragicznie i Proberz super trener xDDD
  • Odpowiedz
@brazowooka_eS Messi na Copa gra, Ronaldo na Euro, jeden z drugim grają i pewnie to ich ostatnie takie imprezy sportowe. Obaj nic już nie grają tam. To już nie to co kiedyś. Jeden z drugim emerytura. Jeden w Mls, drugi w Arabii. W sumie, wiek. Trzeba wiedzieć kiedy odejść z reprezentacji. Też dać szansę innym i młodym. To już naciąganie jest i tyle
  • Odpowiedz