Wpis z mikrobloga

@Aztec26626: Ale właśnie o to chodzi, że te 20 miliardów (a teraz już raczej 10) są dla budżetu przezroczyste, bo podnoszą wpływy z VATu i podnoszą inflację (czyli obniżają realny koszt długu). Szkody tego i poprzedniego programu są na poziomie społecznym. Prywatyzują korzyści na poziomie finansowania prywatnego biznesu (deweloperzy) i wybranej grupy obywateli (kredytobiorcy łapiący się na program), a uspołeczniają koszty (inflacja i wzrost cen mieszkań).

Dlatego PiS tak sprawnie
  • Odpowiedz
  • 1
@Aztec26626

No tak, obniżyć opodatkowanie pracy kapitału które I tak jest ponad połowę niższe niż pracy ludzkiej - to jest priorytet.

Obniżki belki chcą tylko rentierzy albo idioci co w ogóle nie rozumieją o czym gadają....
  • Odpowiedz
@i-marszi: Tak, kurła xD podnieśmy do 50%, tak żebym ja drobny ciułacz ze śmiesznym "majątkiem" jakich setki tysięcy w tym kraju od tych zarobionych 100 zł z jakiś lokat czy obligacji zapłacili nie 19zł ale 50 xDDD
  • Odpowiedz
  • 0
@przeciwko78 chyba podobnie było z bk2, dużo osób myślało w tym ja, że przy tej inflacji wprowadzenie kolejnego socjalistycznego rozwiązania jest idiotyczne.
Jednak to nie przeszkodziło w jego realizacji.
  • Odpowiedz
@Custom_OP dokładnie. Inwestując swoje i tak zarobione i opodatkowane pieniądze jestem karany jakimiś dopłatami później, żeby zapłacić podatek po raz drugi od zainwestowanych pieniędzy. A później się dziwić, że największe ameby inwestowały w mieszkania… W mojej ocenie zniesienie tego podatku miało zachęcić ludzi do inwestowania w instrumenty do tego przeznaczone a nie spekulacje co w dłuższej perspektywie czasu jest szkodliwe. Tylko skoro rządzący myśleliby podobnie jak ja, to skąd ta koalicja
  • Odpowiedz