Wpis z mikrobloga

#blender Dlaczego lokacja originu jednego z obiektów kiedy klikam apply locanation albo all transforms nie może mi się wyśrodkować do centralnego punktu jak reszta pozostałych originów? Gdzieś musiałem coś pogmatwać w ustawieniach przez przypadek, ale totalnie nie wiem, gdzie to teraz znaleźć, aby to zmienić
FajnyKotek - #blender  Dlaczego lokacja originu jednego z obiektów kiedy klikam apply...

źródło: Zrzut ekranu 2024-07-05 161752

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
wymyśliłem sam rozwiązanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) podłączyłem object do jakiegoś obiektu o normalnej lokacji originu, a następnie wyseparowałem go jako oddzielny again


@FajnyKotek: no i elegancko ( ͡° ͡°)
  • Odpowiedz
@FajnyKotek: nie wiem czy o to Ci chodzi, ale żeby wypośrodkować origin obiektu (żółtą kropkę) do geometrii obiektu, musisz w w object mode w lewym górnym rogu kliknąć w object > set origin to... > origin to geometry.
Tu masz więcej info: klik

A czemu się tak stało? Musiałeś zmienić pozycję obiektu w edit mode, wtedy origin nie zmienia pozycji wraz z obeiktem tylko zostaje w miejscu.
  • Odpowiedz
wymyśliłem sam rozwiązanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) podłączyłem object do jakiegoś obiektu o normalnej lokacji originu, a następnie wyseparowałem go jako oddzielny again


@FajnyKotek: pozdrów modyfikatory
  • Odpowiedz