Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Historia mojej pensji jako programista #cpp w #gamedev #pracait #programowanie w jednej firmie:
- 2021 (0 expa komercyjnego w cpp i gamedevie) - 7300 PLN brutto,
- 2022 - 9500 PLN brutto,
- 2023 - 10450 PLN brutto i (awans pod koniec roku) 12600 PLN brutto

Chciałem się podzielić i pokazać realne stawki jakie są w branży - kokosów nie ma, eldorado już się skończyło tak jak pewien stały bywales tagów IT stara się nam wszystkim od dłuższego czasu uświadomić.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Według mnie jak na 3 lata expa to

  • za mało zarabiasz - zmieniaj firmę 29.1% (48)
  • za dużo zarabiasz 21.2% (35)
  • jest git 49.7% (82)

Oddanych głosów: 165

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: tymczasem moja koleżanka z HR
- studia europeistyka, mnóstwo języków obcych (enrique, pablo, mokambe) i stosunki międzynarodowe (erazmus)
- 7 lat stażu w zawodzie, senior HRka
- zaniedługo skończy 30 lat
- pensja: 15 000zł brutto (10k na rękę)
- pracuje z 3-4 godziny dziennie, 2 godziny dziennie plotkuje w biurze a kolejne 2 godziny nie wiadomo
  • Odpowiedz
#cpp w #gamedev


@mirko_anonim: słaba branża jak jesteś początkującym i chcesz zarabiać hajs. Najgorsze, że znajomość C++ też nie jest pomocna, bo w tym języku dużo płacą dopiero jak ma się te 5+ lat doświadczenia i siłę przebicia, żeby znaleźć jakąś normalną pracę
  • Odpowiedz
bo w tym języku dużo płacą dopiero jak ma się te 5+ lat doświadczenia


myślę że w każdym języku zaczynają płacić dobrze gdy się ma over 5 lat expa bo dopiero wtedy zaczyna się być "seniorem". Aczkolwiek to zależy co się robiło bo znam takich co mając 7 lat expa nadal byli midami. Jak dobrze spożytkowałeś te pierwsze 5 lat doświadczenia to potem faktycznie zaczyna się dobry pinondz
  • Odpowiedz
@mirko_anonim masz 3 lata expa czyli jesteś na samym początku kariery, to ile byś chciał zarabiać?


@filozof900: taa a zaraz i tak mu ludzie powiedzą, że np brak mieszkania to jego wina bo mógł kupować 5 lat temu xD Za 3 lata dostanie 3000zł na rekę podwyżki a mieszkania z 20000zł / m2 skoczą do 26000zł / m2 xDxD
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 3
Anonim (nie OP): Game dev zawsze leci po taniości, bo pełno chętnych co myślą, że jak lubią pograć w gry to będzie się im też fajnie pracowało w grach.

Idź sobie w finanse albo inną regulowaną mocno dziedzinę, a nawet w prostszym języku albo i nawet bez, jedynie bawiąc się w implementację PCI DSS choćby zarobisz kokosy - czy to w bankach, funduszach emerytalnych itp. nudnych miejscach.

Ja mam 60k/msc, zajmuje się ISO 27001 w hipotekach.
  • Odpowiedz