Wpis z mikrobloga

Takie pytanie bo nie wiem czy robić zbieżność czy nie.... Jak jadę to muszę trzymać kierownicę bo inaczej ucieka na prawo... Mogło się to stać po wjeździe w dziurę sporą.
Jest sens oddawać na zbieżność? Zawsze zbieżność robiłem żeby "zgrać" położenie kierownicy z jazdą na wprost, a teraz jest dobrze dopóki nie puszczę na chwilę kierownicy bo ucieka w prawo .
Opony nowe.
#samochody #mechanikasamochodowa
  • 9
  • Odpowiedz
@agareas: zależy jak bardzo ucieka, bo w każdym samochodzie będzie delikatnie uciekać w jedną ze stron, jeśli ci to przeszkadza to sprawdź zbierzność a przedewszystkim zawieszenie jak pisał kolega wyżej
  • Odpowiedz
@agareas: ta "zbieżność" to się na gwincie nie wkręciła, a coś się wygięło i trzeba to coś wymienić.

Po drugie przestawiona zbieżność nie powoduje ściągania, a to że kierownica ma położenie środkowe lekko przekręcona (ale auto po puszczeniu kierownicy jedzie prosto).

Ściąganie powodujące ze auto po puszczeniu kierownicy jedzie po łuku to są inne parametry zawieszenia niż zbieżność.

Teraz uwaga... najczęstszy problem to nierówne ciśnienie w oponach :) I od
  • Odpowiedz
  • 0
@hellfirehe: zrobiłem zbieżność... Zobaczymy, przy prędkości 60 jest ok, jutro jadę w trasę to zobaczę... 150zł za zbieżność przodu tylko xD jeszcze powiedział, że tylko minimalnie musiał poprawić...
Opony są nowe, felga jedna była prostowana ale poszła na tył...
  • Odpowiedz