Wpis z mikrobloga

@zbigniew23: jakoś podejrzanie dobrze wygląda na tyle wycinanek i chemię...

@jozef-dzierzynski: no jest, w Starym Testamencie.

Zasada talionu: „oko za oko, ząb za ząb”, rzeczywiście znajduje się w Starym Testamencie, w Księdze Kapłańskiej (24,17-21). Przeznaczona jednak była dla sędziów, aby nie wymierzali zbyt surowej kary. W czasach Jezusa nagminnie interpretowano tę zasadę jako prawo każdego człowieka do osobistej zemsty i odwetu.


https://ewtn.pl/programy/family-news-service/co-zamiast-zasady-oko-za-oko-zab-za-zab-vii-niedziela-zwykla-a/
  • Odpowiedz
- Jezus powiedział, że przyszedł wypełnić prawo i wypełnił je swoją krwią rozpoczynając Nowe Przymierze patrz: Łk 22, 20


@cordianss: to interpretacja kościoła. Jak ja wypełniam zasady regulaminu wykopu to nie zmieniam tego regulaminu tylko "przestrzegam". Wypełniać prawo oznacza je przestrzegać. Wypełniać "rozkazy" nadane przez JHWH. Jezus był Żydem i przestrzegał prawa.

jedynym synem Marii był
  • Odpowiedz
@Trzesidzida

@zbigniew23 Ale od kiedy zapadnięcie na raka unieważnia wcześniej popełniane przestępstwa?


Unieważniać nie unieważnia, ale usprawiedliwieniem aby nie przesłuchiwać już jak najbardziej jest. Zresztą piszesz tak, bo chodzi i polityka z partii której nie lubisz. Gdyby to Tusk tak zachorował a jakaś komisja z PiSu by go chciała ściągnąć na przesłuchanie to byś pisał, że są nieludzcy, po trupach do celu i że dla PiSu nie ma żadnej świętości.
  • Odpowiedz
@bregath: Jezus był Żydem, przestrzegał prawa, po czym je wypełnił swoją śmiercią i rozpoczął Nowe Przymierze. Później apostołowie już go nie przestrzegają i to wyjaśniają wielokrotnie.

Brat = brat cioteczny
Jak możesz twierdzić, że to był brat, skoro w Biblii wyraźnie jest napisane, że matką Jakuba była Maria (żona Kleofasa).
Porównaj sobie J 19,25 i Mt 27,56.

W ogóle śmieszna sprawa, że Maria (matka Jezusa) miała siostrę Marię, co nie?
  • Odpowiedz
@pwone Pisałbym to samo o Tusku i o każdym innym kto nawywijał tyle co Ziobro. Ziobro ma być potraktowany tak jak każdy inny obywatel w analogicznej sytuacji. Nazwisko i choroba nie powinno determinować sposobu działania organów ścigania. O tym czy stan Ziobry pozwala na przesłuchiwanie go niech zdecyduje biegli sądowi. Ziobro poddał się takiemu badaniu, czy przesyła zwolnienia i płacze w mediach jak mu źle bo miał operację przełyku? Moja mama
  • Odpowiedz
Jezus był Żydem, przestrzegał prawa, po czym je wypełnił swoją śmiercią i rozpoczął Nowe Przymierze.


@cordianss: w jaki sposób ja wypełniał regulamin wykopu? I niczego nie rozpoczął. To osoby spisujące biblię tak napisały.

Brat = brat cioteczny

Jak możesz twierdzić, że to był brat, skoro w Biblii wyraźnie jest napisane, że matką Jakuba była Maria
  • Odpowiedz
Ów Gosek chyba nie słucha Jezusa :)
Mt 5: 38 Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb!* 39 * A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! 40 Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! 41 Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! 42 Daj
  • Odpowiedz