Wpis z mikrobloga

wypełnił i unieważnił w momencie swojej śmierci, o czym nie raz pisał apostoł Paweł, nie bez powodu NT w swojej treści i podejściu do człowieka znacznie różni się od ST


@Sandrinia: Dziesięć przykazań też unieważnił, czy są jakieś kruczki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Skoro to hipoteza, to po co napisałeś, że to brat Jezusa i bronisz tego pokrętną logiką o prawie Żydowskim?


@cordianss: bo napisałeś co innego jako "prawdę", a prawdą (na razie) nie jest. To co napisałeś to też hipoteza.

Znalazłem świetny artykuł na ten temat, tutaj masz więcej przykładów:
bregath - >Skoro to hipoteza, to po co napisałeś, że to brat Jezusa i bronisz tego po...
  • Odpowiedz
@bregath: Jakie znaczenie ma kto wypowiada te słowa? Liczą się fakty. Są pewne poszlaki potwierdzające oba stwierdzenia, ale jednak przeważają argumenty za tym, że byli to kuzyni Jezusa, a nie jego bracia.
  • Odpowiedz
Jakie znaczenie ma kto wypowiada te słowa?


@cordianss: jak zapytam się chrześcijanina czy Jezus był bogiem to odpowie twierdząco czy zaprzeczy? Jak zapytam muzułmanina o to, czy Jezus był bogiem to mi odpowie twierdząco czy zaprzeczy?

W kwestii religii to ma olbrzymie znaczenie, ponieważ istotną kwestią jest to, że biblia to księga stricte religijna, a nie historyczna. Jako źródło historyczne jest raczej kiepska i nie jest brana na poważnie.
  • Odpowiedz
@bregath: Tylko jakie to ma znaczenie w tej sytuacji?

Ewangeliści napisali, że Jezus to brat Jakuba, a później, że mają różne matki. Według ciebie kłamią, bo im to na rękę, więc po co w ogóle użyli słowa brat?
Później przytaczasz Józefa Flawiusza jako obiektywnego, gdzie Józef Flawiusz był Żydem z rodziny kapłańskiej, a jak pewnie wiesz to właśnie oni domagali się ukrzyżowania Jezusa.
Gdzie w tym logika? Co czyni tekst
  • Odpowiedz
Ewangeliści napisali, że Jezus to brat Jakuba, a później, że mają różne matki. Według ciebie kłamią, bo im to na rękę, więc po co w ogóle użyli słowa brat?


@cordianss: ja nie napisałem, że kłamią. Napisałem, że interpretacji tych fragmentów jest więcej jak jeden i nie wiadomo, który jest prawdziwy.

Później przytaczasz Józefa Flawiusza jako obiektywnego, gdzie Józef Flawiusz był Żydem z rodziny kapłańskiej, a jak pewnie wiesz to właśnie oni domagali się ukrzyżowania
  • Odpowiedz
wszystkie 10 przykazań zamyka się w jego wypowiedzi o tym, że najważniejszym prawem jest miłość do Boga i bliźnich


@Sandrinia: To tak jakbyś napisała, że jakaś lektura zamyka się w jej streszczeniu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cały czas nie jest to odpowiedź na moje pytanie. Czy unieważnił 10 przykazań? Tak czy nie? Bo ktoś tu wcześniej pisał, że unieważnił.

Mała wskazówka: wierni KK wciąż wkuwają 10
  • Odpowiedz
@ZygmnuntIgthorn: dobrze, nie unieważnił 10 przykazań, streścił je w prostym stwierdzeniu o którym wspomniałam, ale z chwilą śmierci unieważnił wszystkie te rzeczy o szabacie, obrzezaniu, kamienowaniu za przewinienia, również te drobne i składaniu ofiar ze zwierząt, co zresztą jak wspomniałam tłumaczył apostoł Paweł. Użyłam skrótu myślowego, a wyście się uparli jakby od tego zależało wasze życie. I nie wiem czego uczą się wierni KK bo nigdy nie byłam katoliczką.
  • Odpowiedz
Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić. Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie” (Ew. Mateusza 5.17-18).


@mocarny_knur @Niebadzksieciem
Czytaj dalej bracie. Zgadza się, że nie unieważnić/rozwiązać, lecz wypełnić, bo:

[20]"Albowiem powiadam wam: Jeśli sprawiedliwość wasza nie będzie obfitsza niż sprawiedliwość uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do Królestwa
  • Odpowiedz
@ZygmnuntIgthorn: nie muszę Cię do niczego przekonywać i nie muszę się tłumaczyć, a Ty mi nie musisz wierzyć. Wiedz tylko że przez ćwierć wieku byłam w sekcie, z tego powodu niestety daję się czasem wkręcić w głupie rozważania, które de facto nie mają żadnego znaczenia, tak więc ok, macie rację, a teraz zmywam się stąd, żeby nie tracić czasu na coś, w co i tak już nie wierzę, przepraszam.
  • Odpowiedz