Wpis z mikrobloga

@daniel-ur:

nienawidzę jak ktoś miesza w coś religie tak jak i nienawidzę obecnej partii rządzącej i wszystkich pelikanow którzy na nią głosowali

Skąd w Tobie tyle nienawiści
  • Odpowiedz
@Sandrinia unieważnił?

„Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić. Bo zaprawdę powiadam wam: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, ani jedna jota, ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko to się stanie” (Ew. Mateusza 5.17-18).
  • Odpowiedz
@zbigniew23: Wtf? Ale to są paskudne zjeby aby robić narrację, że dostał nowotwór z powodu PO jak sam się przyznał, że miał refluks który olewał od wielu lat…
  • Odpowiedz
jest w prawie Mojżeszowym, które unieważnił Jezus


@Sandrinia: przecież Jezus niczego nie unieważnić, on wręcz mówił że prawo nie przeminie i się nie zmieni. To potem Piotr w listach pisał że już nie obowiązuje :)
  • Odpowiedz
w piśmie świętym jest napisane oko za oko? Katol co nie zna w ogóle swojej wiary? Stare, znałem xD


@jozef-dzierzynski: Ładne samozaoranie. Próbując wyśmiać kogoś za brak wiedzy, wyśmiałeś samego siebie. Jak się z tym czujesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do tego ponad 200 osób zrobiło to samo plusując Twój komentarz. xD

jest
  • Odpowiedz
wiadomo - stary testament to bajki, chyba że akurat jest coś przydatnego, to wtedy się na to powołują.


@Heero21: skąd wiesz, może Pan Gosek jest po prostu żydem ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
jest w prawie Mojżeszowym, które unieważnił Jezus.


@Sandrinia: niczego nie unieważniał. W książce wyraźnie napisane, że nie przyszedł zmieniać prawa ani jego likwidować. Sam był Żydem (coraz więcej dowodów pokazuje, że miał jakiś związek, bliższy lub dalszy, z Esseńczykami) i przestrzegał prawa mojżeszowego, co również w biblii wielokrotnie jest podkreślone.

a nie
  • Odpowiedz
@bregath: racja, w sumie gdyby nie Paweł to chrześcijaństwo zamiast niej religii by się stało po prostu jedna z odmian judaizmu jak np. Chasydzi. Zresztą oprócz opcji P&P i Jakuba było bardzo wiele odlamow chrześcijaństwa które nie dotrwały do naszych czasów (teraz je się maskary zbiorczo nazywa gnostykami). W sumie opcja P&P miała farta ze akurat na nią nawrócił się Konstantyn I Wielki :) Gdyby nie to, nie wiadomo jakby
  • Odpowiedz