Wpis z mikrobloga

A ze jest to niewygodne to teologowie i komentatorzy zaczęli wymyślać rzeczy których tam nie ma, jak zamiana spalenia na wysłanie na służbę.


‭(Liczb 8:18-19)
"[18] Wziąłem Lewitów w zamian za wszystkich pierworodnych synów Izraela [19] i przekazałem ich Aaronowi oraz jego synom, by w zastępstwie za synów Izraela pełnili służbę w namiocie spotkania i dokonywali przebłagania za synów Izraela, aby dzięki temu na synów Izraela nie spadł cios, gdy będą zbliżać
  • Odpowiedz
Tylko że po co wtedy byłaby wolna wolą człowieka, którą ma na podobieństwo swojego Stwórcy?


@Helives: dlaczego Bogu miałoby to przeszkadzać skoro nie przeszkadzało mi ignorować wolna wolę Faraona i sprawiać by zachował się tak a nie inaczej? Argument że Bogu zależy na wolnej woli ludzi patrząc na tekst Bibli to fikołek.

Potem Bóg wybrał tylko Lewitów, jako tych, którzy mieli być "oddawani Panu", zamiast wszystkich synów
  • Odpowiedz
@Niebadzksieciem: Więc podasz choćby jeden przykład, cytat z Biblii opisujący ofiarę całopalną z syna pierworodnego, co potwierdziłoby twoją hipotezę, że taki obrzęd stał się częścią religii Izraela, na podstawie (jak twierdzisz) WJ 22:28-29?
Stary Testament ma bardzo dużo stronic, a taki przepis prawa byłby bardzo istotny, na pewno powinieneś znaleźć chociaż jeden przykład.
  • Odpowiedz
@Helives: przecież pisałem Ci go już że dwa razy i to ignorujesz. Ale proszę, tym razem użyje kilku tłumaczeń, oto Ez 20:25-26:
- Biblia Warszawska: "Za to, że nie wykonywali moich praw i wzgardzili moimi przykazaniami, i zbezcześcili moje sabaty, a ich oczy zwrócone były ku bałwanom ich ojców. Dałem im również przykazania, które nie były dobre, oraz prawa, dzięki którym nie mogli życia zachować, I dopuściłem, że kalali się przez swoje ofiary, przeprowadzając przez ogień wszystkich pierworodnych, aby ich napełnić zgrozą, aby poznali, że Ja jestem Pan. "
- Biblia Tysiąclecia:" Dlatego dopuściłem u nich prawa, które nie były dobre, i nakazy, według których nie mogli żyć. Pokalałem ich własnymi ich ofiarami, gdy dopuściłem, by przeprowadzali przez ogień wszystko, co pierworodne - aby obudzić w nich grozę i by tak poznali, że Ja jestem Pan."
- Biblia interlinearna: https://biblehub.com/interlinear/ezekiel/20-26.htm

Rozumiem, że gdy tekst Bibli mówi wprost to" Izraelici składali swoich pierworodnych to znaczy to że nie przeprowadzali oni swoich pierworodnych? Czy może ignorując to jak cytowałem to wcześniej i zachowując się jakby tenfragmwnt Biblii nie istniał ten fragment rzeczywiście nie
  • Odpowiedz
@Helives: i żeby nie było że jestem gołosłowny: oto bezpośredni link do postu z przedwczoraj gdzie pokazuje przykład że Biblia przyznaje że Żydzi składali Bogu ofiary z swoich pierworodnych, który tak pacific zignorowałeś i teraz domagasz się tego samego: https://wykop.pl/wpis/77070837/stan-zdrowia-zera-heheszki-bekazprawakow/strona/3#270294011

Inna sprawa, że czemu za moralność Biblii chcesz używać argumentu, że nawet ludzie którzy spisywali prawa zawarte w Biblii uważali za tak niemoralne, że ich nie przestrzegali? Wiesz, że twój
  • Odpowiedz