Wpis z mikrobloga

@eleganckichlopak:

Z jednej strony mamy landlordów januszy przekonanych o swojej wyjątkowości i sprycie, z drugiej strony roszczeniowych najemców, którzy chcieliby mieć najem za darmo.

A jedni i drudzy nie potrafią zmierzyć się z prawdą, że to tylko i wyłącznie wolny rynek reguluje sytuację. Wystarczy jak najmniej dopłat rządowych i pseudoregulacji.
  • Odpowiedz
@eleganckichlopak: Swoją drogą jak sobie tacy geniusze wyobrażają gospodarkę, gdzie gruby odsetek ludzi i tak zawsze musi pracować przy dość podstawowych zadaniach? Polaków praktycznie wyczyści z takich zawodów, zaraz wyczyści z nich Ukraińców i Gruzinów, a jak odsetek przybyszów z Afryki zacznie być zauważalny, to tacy jak wyżej pierwsi będą płakać, że Polska jest dla Polaków.
  • Odpowiedz
@F1A2Z3A4:

Broo jesteś nauczycielem? Biedaku! Zmień pracę, weź kredyt i wynajmuj. Nikt nie potrzebuje darmozjadów. Haha, jesteś pielęgniarką? Haha było zostać lekarzem haha bidoku...
Jesteś śmieciarzem? Haha to śpij pod mostem haha
  • Odpowiedz
@eleganckichlopak: no i dobrze napisał. Polska gospodarka nie jest wysoko rozwinięta, prawie połowę wypłaty na start zabiera państwo, a resztę w podatkach. Możesz albo się rozwijać i zapieprzać 60 godzin tygodniowo żeby się dorobić i zostawić coś swoim dzieciom albo płakać na Twitterze, jaki to świat jest zły. Może i jest zły ale płacz tego nie zmienia
  • Odpowiedz
@eleganckichlopak jakby po prostu wstawał wcześniej i nie kupował drożdżówki do szkoły, byłby bogaty. A tak, przejadł pieniądze i zostało mu biedowanie.
Typowe przedłużanie fiutka i leczenie kompleksów, zamieńmy te dwie osoby rolami, to wygadany typ się na miętowo zesra, a nie będzie efektywnie się bogacić z dnia na dzień.
  • Odpowiedz
@eleganckichlopak: Ja się na prawdę nie dziwię, w tym kraju nie ma w co inwestować. Albo mieszkania albo lokaty 3% w skali roku. Jestem ciekaw czy jakiś kraj sobie z tym poradził, mam mnóstwo znajomych w Skandynawii to wynajmują w identycznych cenach tylko końcówka to euro, to że zarabiają w euro nie wiele zmienia.
  • Odpowiedz
@Sabarolus: xD Ale ja nie piszę o trollowaniu na wykopie. To tylko moje guilty pleasure. Wstydzę się tego, wśród znajomych i rodziny bym się w życiu nie przyznał, że tu mirkuję, bo wstyd na całą wieś.
Miałem na myśli moje osiągnięcia w sferze życiowej, finansowej, osobistej. #wygryw
A tu na wykopie dużo żalu mają na #nieruchomosci ale to dlatego że #przegryw #wygryw
  • Odpowiedz
@eleganckichlopak: jesteś kowalem swojego losu ale 1. bądź bogaty 2. rób biznes, który najlepiej pokazuje (nawet lepiej niż żerowanie na pracownikach), że nie zarabia się na pracy tylko na kapitale xD (czyli byciu pasożytem)
  • Odpowiedz
@dielel_:

Ja się na prawdę nie dziwię, w tym kraju nie ma w co inwestować


Polecam obligacje skarbowe, dużo lepsze niż te 3% o których piszesz. Wiele osób nie wie jak ten instrument działa, lepszy niż lokaty/KO. Obligacje 10 letnie możesz zerwać w dowolnym momencie a i tak dostaniesz odsetki wypracowane przez ten czas. Ja kupuje Indeksowane inflacją.
Sanremu - @dielel_: 
Ja się na prawdę nie dziwię, w tym kraju nie ma w co inwestować
...

źródło: Zrzut ekranu 2024-07-05 094500

Pobierz
  • Odpowiedz