Wpis z mikrobloga

@MarianoaItaliano: mało przywilejów nauczyciele mają? a koniec końców covid pokazał że ta cała edukacja szkolna #!$%@? wnosi bo ludzie zdawali egzaminy jak zawsze

Tymczasem klasa około-robotnicza (o którą to zawsze walczyła lewica ale od kilunastu lat jest na nią obrażona bo nie popiera ich strony wojny kulturowej) jest #!$%@? i okradana, a ci ludzie faktycznie muszą ciężko pracować w przeciwieństwie do julek po filologii

Co do mieszkań to systemowy problem
  • Odpowiedz
@konradpra
Spadek jakości życia w ostatnich latach rządów Torysów był niewyobrażalny choć, że akurat Brexit wydarzył się w czasie Covidu i wojny to szczerze współczuję bo by tego żaden rząd nie udźwignął.
Tak jak Laburzyści mieli pecha, że kryzys w nich uderzył w 2008 i ostatecznie wysadził w tronu.
  • Odpowiedz
@Pompejusz: lol ich gwiazda Tony Blair wysiadł już w 2006, oczywiście kryzys był gwoździem do trumny ale i bez tego nie utrzymali by władzy.

Z drugiej strony konserwatyści to co wyrabiali przez ostatnie lata to jest śmiech na sali, nic dziwnego, że stracili władze ale ja zaznaczam, że UK to nie Polska i @MarianoaItaliano masturbator pomimo pracy woźnego na uniwersytecie od 14 lat nie wie, że tam zmiana władzy
  • Odpowiedz
@JessePinkman38
Patrzę na dane i statystki to lata 1997-2007 to nie były jakieś tragiczne. Wysoki wzrost gospodarczy, wzrost realny płac, raczej solidna pozycja UK na arenie międzynarodowej.
To nie jest przypadek, że właśnie Anglia było po 2004 pierwszym wyborem do emigracji. Z czasem pałeczkę przejęły Niemcy czy Holandia.
  • Odpowiedz
@Pompejusz: zgadzam się, wzrost był stabilny i w miarę wysoki ale rósł też dług i wydatki. To na pewno nie pomogło w kryzysie ale zgadzam się, że w porównaniu z konserwatystami partia pracy radziła sobie znacznie lepiej.
  • Odpowiedz
Bo trzeba spłacać ten pisowski socjal na kredyt? Analogia do lat 70 i 80 nasuwa się sama.


@MarianoaItaliano: Ale jaki socjalny kredy dług publiczny niższy niż kiedkolwiek jest obecnie w Polsce względem PKB xD Zaciskali pasa bo długi to konserwatyści w UK i są tego efekty w postaci #!$%@? kraju i nabiciu hajsu miliarderą.
  • Odpowiedz
@JessePinkman38:Tak. Moi koledzy robią z nimi rozmowy kwalfiikacyjne, ja dostaje potrzebne papiery od studentów i na ich podstawie składam wniosek do UKVI o wydanie wizy studenckiej Tier 4. Potem po przyjeździe do UK weryfikuje ich kwalifikacje i inne potrzebne dokumenty osobiście i potem co roku re-weryfikuje czy spełniają warunki wizowe, czy uczęsczają na zajęcia i jakie osiągają wyniki i na tej podstawie mają wydawaną lub cofaną wizę. Po ukończeniu studiów
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: Jakakolwiek renegocjacja unijnych umów ze strony nowego rządu UK to tylko i wyłącznie gra pod publiczkę. Obecna umowa handlowa mocno faworyzuje UE, więc w razie ewentualnej renegocjacji Unia nie ma nic do zyskania. UK musiałoby się zgodzić na wolny przepływ ludzi, żeby móc w ogóle rozmawiać o unii celnej, a na to obecnie Brytyjczycy raczej się nie zgodzą.
  • Odpowiedz
@MarianoaItaliano: zrobiłem edit bo w internecie łatwo obraża się ludzi i zapomina że po drugiej stronie jest ktoś komu sprawia się przykrość.

Uczepiłem się słowa "wydaje wizy", bo nie wydajesz wiz tylko przesyłasz dokumenty z prośbą o ich wydanie.
  • Odpowiedz
@JessePinkman38: Jakbym ci napisał że chodzi o wydawanie dokumentów CAS czyli Confirmation of Acceptance for Studies to byś pewnie nie wiedział o co chodzi, wizy to generalne pojęcie którym się posługuje w rozmowach z ludźmi, żeby wyjaśnić co robię, bo wiadomo wtedy o co chodzi. Na wniosku wizowym figuruje moje nazwisko, stanowisko i nazwa instytucji jako ''sponsora'' - to też nie jest pojęcie sensu że my płacimy za studenta, tylko
  • Odpowiedz