Wpis z mikrobloga

@JestemKolejnymRozowymPaskiem: postawi do stanu zamkniętego, ale ile to roboty i czasu to ja #!$%@?. No i nie będzie to najpiękniejszy domek, postawiony z pustaków z prostym dachem z najgorszej jakości blachy, zapomina o całej hydraulice czy elektryce, chyba że też sami będą to robić. A ocieplenie? Takie domy budowane po kosztach nie są jakimś wielkim rarytasem, ale tak za 100 tysięcy w samych materiałach da się postawić 100 metrowy dom
  • Odpowiedz
Serio tak mało kosztuje zbudowanie domu, czy mnie wkręca?


@JestemKolejnymRozowymPaskiem: zależy też co rozumie przez stan zamknięty? bo koleżanka może nie ogarnia ale moim zdaniem jeśli przez to rozumie zrobiony dach i już wstawione okna to trochę przesadza i kosztuje to więcej niż 70k. Sam materiał na postawienie gołych ścian to około 25k -30k zł a dachu okien i fundamentów za 40k nie zrobi. Ogólne połowa kosztów budowy domu to
  • Odpowiedz
@JestemKolejnymRozowymPaskiem: Jak wszystko sami robią, do tego może jakieś zniżki na materiały jak to zawodowcy. Ogólnie dobrze się urządziła ta Twoja kuzynka, jeszcze pewnie mówi, że wspólnie dom budują xd Jak pewnie tylko kolor firanek wybierze. Też znam takie, ostatnio znajoma dodała foto na insta, że "budujemy dom z mężem", a ona zawsze wystrojona, pazury długie, szpilki, nawet na foto z budowy xd. Inna starsza znajoma to też jej mąż
  • Odpowiedz
@arsze_nick: ja mam taka co pewnie #!$%@? więcej roboty niż ja XD #!$%@? szlaufy po podstawówce.
Moja matka przy rozbiórce jakiegoś bydynku pomagała, a potem większość tych cegieł na dom wyczyściła kiedy ojciec murował.
  • Odpowiedz
@JestemKolejnymRozowymPaskiem: Dom domowi nierówny. Jeśli w takim budżecie się mieszczą to jest zapewne prosta, budżetowa, parterowa konstrukcja na ławach, ściany z betonu komórkowego, izolacja aby była, okna plastikowe malutkie, a więźbę sami ciosają bo taniej. Być może nawet stropu nie muszą lać. W dalszej kolejności pewnie też będzie budżetowo, kocioł na pelet, grzejniki, po jednym gniazdku w pokoju i tak dalej i tak dalej bo koszty redukować idzie w sumie
  • Odpowiedz
co to znaczy z "wykończeniem i sprzętem"?

Bo jak mają to zamieszkać to myślę że te 200k to tak X2 lekką ręką


@ar2r0: To znaczy, że nie wliczają zakupu i zużycia sprzętu, kwiatów transportu, a doposażać będą na bieżąco, czego nie wliczają do kosztów. Po za tym na tym trzeba się znać, mieć dużo siły i baaardzo dużo czasu.
  • Odpowiedz
a kuzynka ma realny wgląd w finanse, czy mąż i rodzice płacą, a ona coś tam coś tam, biały suv i deweloperski biały piesek? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Tak mąż z ojcem sami stawiaja chałupę więc ona jest deweloperem xD

Odklejenie max.

  • Odpowiedz
@JestemKolejnymRozowymPaskiem: Nawet jeśli wszystko od wykopu pod fundament po wykończenie wnętrz zrobią własnymi siłami to i tak 200k to jest to dużo za mało więc albo Cię robią w konia albo są mocno nieświadomi kosztów jakie czekają ich dalej :)
  • Odpowiedz