Wpis z mikrobloga

Czy programowanie to ciekawe hobby? W sensie czy nauka takiego c# i robienie gry zamiast sklejać modeli samolotów albo pisanie aplikacji w kotlinie zamiast grania w szachy online jest spoko alternatywą i czy w ogóle programowanie jest na tyle przyjemne żeby siedzieć nad kodem niezarobkowo nie mając ambicji na zostanie senirem 150$ za godzinę ani juniorem na bezpłatnym stażu ( ͡º ͜ʖ͡º) #it #programowanie #programista15k
  • 31
  • Odpowiedz
@asdfqwerty123: Programista musi być dobry z matematyki, to nie jest tylko "klepanie" kodu niczym blacharz z kiepą w ryju napieprza młotkiem w blache, tak jak wykopki takiego klepacza porównują do tworzenia kodu źródłowego w programowaniu
  • Odpowiedz
  • 0
@NaukaProgramowaniaBot pytam bo jedyne wiadomości odnośnie programowania jakie rzucają mi się w oczy to takie jakiego języka uczyć się żeby dużo zarabiać tak jakby dla nikogo nie było ciekawym tworzenie czegoś dla samego tworzenia. Kilka lat temu (w jakimś gimnazjum/późnej podstawówce) pisałem stronki w htmlu i proste programy w c++ I mi się podobało ale zastanawiam się na ile satysfakcjonujące a na ile #!$%@?ące i frustrujące jest to na dłuższą metę
  • Odpowiedz
Czy programowanie to ciekawe hobby?


@asdfqwerty123: Tak. Dużo ludzi programuje dla funu, bo to lubi, np. Adrian Zandberg czy były premier Singapuru, którego wkurzało rozwiązywanie sudoku i napisał solver. ;) Zresztą ja też zacząłem w podstawówce, a na studia poszedłem na coś innego.

dzieci uczą też grania na flecie powiesz mi że to też
  • Odpowiedz
@asdfqwerty123: Tak, jeśli masz predyspozycje to to może być bardzo fajne hobby. Pisanie dla przyjemności i samej frajdy tworzenia może dostarczać znacznie więcej satysfakcji niż zarabianie na tym. Z chwilą jak dorzucisz aspekt zarabiania to zaraz masz terminy, odpowiedzialność, głupich managerów itp co odbiera dużo przyjemności. Jak piszesz hobbystycznie to masz pełną wolność.
  • Odpowiedz
@asdfqwerty123:

zastanawiam się na ile satysfakcjonujące

Jeżeli chcesz to zrobić dobrze to często do tej ekscytującej części polegającej na rozwiązaniu problemu dochodzi kilka razy tyle czasu spędzonego na rutynowych żmudnych czynnościach. Dla mnie bez jakiejś "nagrody" to nie ma sensu.

zamiast grania w szachy online

Pograj sobie w Factorio, być może okaże się to być dobrym kompromisem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@kolekcjoner_szekli chyba się właśnie za to wezmę i popróbuję, obawiam się tylko tego że nie będę miał przez to życia prywatnego. Jak uczyłem się grać w szachy potrafiłem siedzieć po kilka godzin dziennie (bardziej 5 niż 2) siedzieć i rozwiązywać zadania taktyczne żeby mieć określony ranking albo uczyć się otwarć debiutowych na pamięć przez kilkugodzinne kursy xD obawiam się że z programowaniem może być podobnie o ile nie gorzej
  • Odpowiedz
@asdfqwerty123: może to być przyjemne, może nie być. Ciężko jest odpowiedzieć za Ciebie. Ale jak najbardziej są osoby, które programują tylko for fun w swoim czasie wolnym.
  • Odpowiedz
@asdfqwerty123: w sumie przykład fletu bardzo fajny, właśnie dobrze rozwija zdolności manualne i muzyka fajnie kształtuje dziecięcy mozg. Oswojenie z normalną muzyką we wczesnym wieku sprawi że potem nie będzie taki ktoś słuchał byle czego, a nauka gry na instrumentach też rozwija
  • Odpowiedz