Wpis z mikrobloga

Nie ma w tej chwili lepszej metody do walki z systemem niż wyłożenie lachy na te wszystkie słoneczne inwestycje deweloperskie pod kredo xD Obecnie spadkowicz lub mirek mieszkający z rodzicami, żeby kilka lat uzbierać dobrą kasę (lub ją w między czasie zainwestować) to największy wróg dla tego chorego kraju. Masz brać kredyt z banku po same kule na są klitkę od dewelopera i konsumować, czyli wydawać cały hajs, który zarobisz, bo inaczej czeka cię lincz XD Polska jest krajem, w którym odradza się przedsiębiorczość, oszczędność i plany na życie. Masz być trybikiem w machinie.

W życiu nie wyobrażam sobie wziąć kredytu na 500k, żeby kupić kwadrat w jakimś klocu (tyle, że nowym) w dużym mieście, jeszcze gdzieś na obrzeżach. Ja akurat nie muszę się martwić o mieszkanie, ale gdybym był niezabezpieczony wcale, to wolałbym już wyemigrować i wrócić z workiem siana lub tam zostać na stałe, niż napychać kieszenie tym wszystkim januszexom i niemieckim bankom.

Życie z kilkutysięczną ratą na mieszkanie, w którym tylko śpisz i jesz, jest po prostu nieludzkie. Jeszcze rozumiem, kiedy ludzie przy wkładzie własnym biorą to jako para na 200-220k w mniejszym/średnim mieście (u mnie 60m2 można za 300k wyhaczyć), ale chapać po same bile na pół bańki i dojeżdżać codziennie z obrzeży godzinę do korpo, to jak nowoczesne niewolnictwo XD

#nieruchomosci #bekazpodludzi #pieniadze #gospodarka #takaprawda #zycie #korposwiat
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wolałbym już wyemigrować i wrócić z workiem siana

@Kopyto96: to nie 2004, żeby móc zrobić taki trik w Reichu, płace w Polsce za mocno nadgoniły Zachód.
A w Wawie 500k to raczej kwota na wysoki wkład własny lub dwa garaże, średnie mieszkanie na obrzeżach to raczej pod bańkę z plusem :-). Ale przynajmniej blisko Żabka, barber 150 zł/strzyżenie i wejście do metra.
  • Odpowiedz
  • 2
płace w Polsce za mocno nadgoniły Zachód.


@NieRozumiemIronii: xDDD gdzie? W IT?

A w Wawie 500k to raczej kwota na wysoki wkład własny lub dwa garaże, średnie mieszkanie na obrzeżach to raczej pod bańkę z plusem
  • Odpowiedz
W życiu nie wyobrażam sobie wziąć kredytu na 500k,


@Kopyto96: a ja sobie wyobrazam bo wzialem na 600k w 2017r i juz tego kredytu nie mam(to moja 2 hipoteka ktora spacilem), mieszkanie prawie 120m przy otwartej juz stacji metra, najlepsza decyzja ever. Mieszkanie razem z wykonczeniem 2 miejscami w garazu i duza komorka zamknalem w bance na wysoki standard. tak wtedy to bylo dla mnie duzo , ale przeciez z
  • Odpowiedz
@Kopyto96: to ironia prawda?
Jak można wybierać życie gniazdownika ze starymi za ścianą? Mnie tam stary do wanny nie wchodził, ale i tak za nic w świecie bym się nie zdecydował na życie z nimi pod jednym dachem po studiach. To jest uber #przegryw w mojej ocenie. A z kolei oddawać kasę na wynajem to lepiej spłacać swoje i budować majątek.
  • Odpowiedz