Wpis z mikrobloga

Mirasy pytanie. Pode mną wprowadziło się małżeństwo 2+2. Dzieci w wieku na oko 3-4 lat. Od rana do wieczora jest wrzask. Nie powiem trochę zaczyna być to uciążliwe. Dodam, że maja metraż taki sam jak mój czyli 45m2 xD. Bije się z myślami czy tam zejść i pogadać z nimi żeby się tymi dziećmi trochę zajęli czy po prostu olać temat bo to dzieci. Byłem już tam raz #!$%@? w drzwi ale chyba się obsrali i nie otworzyli. #dzieci #pytanie #mieszkanie
  • 128
  • Odpowiedz
tez mam prawo zeby odpoczac po pracy ( ͡º ͜ʖ͡º)


@wersalski_kasztaniQ: i pomyśl o tych wszystkich sąsiadach co nie mogli odpocząć po pracy (a mieli do tego prawo) bo twoja ulubiona zabawka się zawieruszyła, czy też mama kazała zjeść coś na co nie miałeś ochoty.
  • Odpowiedz
@banzi: i tak i nie. 4letni kaszojad to oczywiście wulkan energii i pewnych hałasów się nie uniknie, natomiast DA SIĘ wymóc na nim nie bieganie po mieszkaniu i to egzekwować. U mnie w domu był zawsze tekst 'mieszkanie to nie boisko' i zdarzało nam się robić wszystko, nawet kopać gumową piłkę do framugi drzwi robiącej za bramkę - ale biegania jak słonie między pokojami nie było - a to najbardziej
  • Odpowiedz
@zmarnowany_czas: @banzi: Oczywiście - jeśli dziecko jest nauczone, to będzie cicho.

@wersalski_kasztaniQ: Polecam rozmowę z rodzicami, a w przypadku braku skutku - zgłoszenie do MOPS dotyczące braku właściwej opieki nad dziećmi. Od czasu ustawy Kamilka urzędnicy naprawdę super działają. Może sąsiedzi dostaną kuratora ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wersalski_kasztaniQ: po prostu przestań być biedny i kup sobie dom na #!$%@?, tak trafiłeś pechowo i tyle, nic z tym nie zrobisz, a jakieś typy mówią, żeby zgłaszać na policję czy do mopsu biegające po mieszkaniu dzieci ja #!$%@?, na pewno poskutkuje. Prędzej tobie dojebią za celowe zakłócanie spokoju za pomocą głośnej muzyki, jak tylko cię nakryją
  • Odpowiedz
@wersalski_kasztaniQ: uwaga uwaga, wielki panicz #!$%@? kredyt na klitkę 40pare metrów w nowym budownictwie w którym jak wiadomo, pierdniesz na 4 piętrze to na parterze Cię słyszą i teraz wszyscy dookoła mają byc cicho BO JA JESTEM ZMĘCZONY PO PRACY ŁEEEE

Domek sobie kup albo w lesie zamieszkaj, zrozum w końcu że mieszkanie w bloku nie jest oznaką luksusu a raczej problemem koniecznym.
  • Odpowiedz
Że porozmawiają z dziećmi w wieku 3-4 lat? Albo, że ktoś się będzie cały czas z nimi bawił i je uciszał? Przecież to jest niewykonalne.


@banzi ale 3-4 latek rozumie co się do niego mówi, o ile nie ma żadnych chorób. Starzy popołudniami mogą spróbować częściej wychodzić na dwór lub tonować hałas xD może nawet nie są świadomi, że kogoś to męczy
  • Odpowiedz
@javelin: gówno, a nie prawda. Dziecko w wieku 2, 3, 4 lat może dokładnie wiedzieć i umieć ci wyjaśnić, co jest dobre, co złe, co powinno, a czego nie powinno robić i dlaczego. A 2 sekundy później i tak zrobić wszystko to, czego wie, że nie powinno, bo jest dzieckiem, a dzieci tak mają.

Polecam zgłoszenie do MOPS. Jeśli trafi się na zawziętego urzędnika, to nawet można rozbić rodzinę w
  • Odpowiedz
@wersalski_kasztaniQ: Problem to jest jak masz takie dzieci nad głową i non stop coś zrzucają o podłogę (przerabiałem to)
Jeśli hałas dzieci idzie z dołu to albo jest bardzo głośno, albo mieszkania są kiepsko wygłuszone.
Sam mam dzieci i czasami zanim zdąże dobiec z innego pokoju i je rozdzielić jak się kłócą to minie trochę czasu, ale jeśli notorycznie są wrzaski dłuższy czas to pogadaj z ich sąsiadami czy nie
  • Odpowiedz
@wersalski_kasztaniQ: Ja niedawno kupiłem mieszkanie w nowym budownictwie gdzie wprowadzają się głównie właśnie takie młode rodziny. No i tak się złożyło że nade mną, pode mną i obok mnie są rodziny z małymi dziećmi. Po kilku tygodniach przywykniesz do tego darcia mordy i nie będziesz na to zwracać uwagi. U Ciebie jeszcze nie jest tak źle bo mieszkasz nad nimi. Najgorzej było przyzwyczaić się do tuptania po suficie kiedy dzieciaki
  • Odpowiedz
  • 14
@wersalski_kasztaniQ: jezu, że ludzie są tak narcystyczno-egoistyczni
taki sam poziom jak "panów" którzy wybudowali się poza miastem i im przeszkadza kurz,hałas i zapach bo chcieli mieszkać obok pola
no uroki kurników, dzieci w tym wieku to nie jest taki łatwy temat do uciszenia, mają je związać i zakneblować ?
nie jesteś sam na tym świecie
  • Odpowiedz