Wpis z mikrobloga

Na wykopie siedzi użytkownik, którego działalność jest nieco śliska, podejrzana - wszystko wskazuje na to, że wymierzona w pchanie konkretnej narracji przeciwko mniejszościom społecznym, wszystko oczywiście pod płaszczykiem pisania o popkulturze. Chodzi o @BigBadDice. Już tłumaczę o co chodzi:
1. Przekrój jego działalności: https://imgur.com/a/dEClsIF
Prawie całość opiera się na clickbaitach, newsy niemal zawsze dotyczą tematów około WOKE

2. Nie przejmuje się tym, że przepycha niesprawdzone informacje - tak jak choćby tu:
https://wykop.pl/link/7468015/ubisoft-blokuje-historyka-za-kwestionowanie-samurajskiego-statusu-yasuke

Mówiąc krótko: chodziło o to, że rzekomo japoński historyk mówi, że Yasuke nie był samurajem. Oczywiście nie był to żaden historyk, tylko internetowy troll. To co japońscy historycy mają do powiedzenia w kwestii Yasuke można znaleźć choćby tu:
https://www.reddit.com/r/AskHistorians/comments/1css0ye/comment/l4bghbu/

3. Jego działalność to wrzucanie linków do artykułów na własnej stronie. Ciekawa sprawa, bo sprawdziłem kilka z nich, wszystko wskazuje na to, że są jakąś kopiujwklejką modyfikowaną z użyciem AI:
https://imgur.com/a/x440lxt

Nie wiem jak wiarygodne są wyniki powyżej, ale po prostu zdaje mi się to pasować do układanki - użytkownik ten po prostu pompuje antyzachodnią, antyprogresywną propagandę.

#neuropa #gruparatowaniapoziomu #bekazprawakow
ziumbalapl - Na wykopie siedzi użytkownik, którego działalność jest nieco śliska, pod...

źródło: Screenshot 2024-07-02 at 15-39-17 Profil @BigBadDice Wykop.pl

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@ziumbalapl: Słuszne spostrzeżenia. Warto dodać, że wystarczy tylko rzucić okiem, żeby zauważyć, że artykuły, które wychodzą rzekomo spod jego ręki są zupełnie inne stylistycznie niż to, co pisze np.: w komentarzach na Wykopie.
  • Odpowiedz
Jesteś trollem i dlatego nie mam ochoty z Tobą gadać i odpisywać pod twoimi komentarzami, bo z takimi jak ty nie ma rozmowy. Zrobię to jeden raz i więcej do Ciebie nie wrócę.

Powycinałeś te posty, które pasują do tezy, opuszczając te gdzie pisałem o Days Gone, Ninja Theory oraz DrDisrespect. I serio? Przeraża Ciebie to, że w ankiecie Capcomu wyszło, że gracze oczekują ładnych bohaterów? Albo że jeden odcinek The Acolyte jest droższy niż cały film Godzilla? Kłócisz się z faktami czy sam prowadzisz krucjatę na wykopie?

Czepiasz się mojego feedu, a widziałeś swój? To jest dopiero propagandowy ściek.

1.
  • Odpowiedz
  • 5
Powycinałeś te posty, które pasują do tezy, opuszczając te gdzie pisałem o Days Gone, Ninja Theory oraz DrDisrespect.


@BigBadDice: Niczego nie powycinałem, oznaczyłem Twój profil, każdy będzie mógł sprawdzić sobie sam. Nie przeraża mnie kobieca uroda, przeraża mnie to, że wałkujesz tematy, do których się ślini pewna nisza graczy, ta, która wyłoniła swój paskudny pysk po gamer gate. To jest dosłownie kopia tego co można znaleźć na kanałach, które za cel do bicia obrały sobie rzekomy łołkizm - takowym jest np. polski Drwal Jakiśtam, czy Critikal Drinker. Kobieca uroda w grach nie jest problemem, problemem są stulejarskie i incelskie oburzanie się na np. włoski na twarzy, jednocześnie waląc konia z radości na widok bohaterki o aparycji seks-lalki.

Robię tematy które mi odpowiadają, nie jestem profesjonalnym dziennikarzem, prowadzę stronę praktycznie probono, bo lubię pisać o grach. Jeżeli będzie coś interesującego #bekazprawakow to nie martw się, chętnie
  • Odpowiedz
@ziumbalapl: strasznie Cie ciśnie że ktoś śmiał wrzucić znalezisko które Ci się nie podoba... normalnie XD
A co do samego czarnego "samuraja" to w tamtym okresie samo określenie jeszcze nie było za często stosowane to raz, i w żadnych oficjalnych dokumentach nie ma napisane że tym samurajem był.
A jak chcesz sobie obejrzeć porządną analizę przez kogoś kto siedzi w tych tematach dość mocno to prosz...
severh - @ziumbalapl: strasznie Cie ciśnie że ktoś śmiał wrzucić znalezisko które Ci ...
  • Odpowiedz
  • 1
strasznie Cie ciśnie że ktoś śmiał wrzucić znalezisko które Ci się nie podoba... normalnie XD


@severh: Nie to, że nie podoba, tylko podaje nieprawdziwe informacje - rzekomy japoński historyk okazał się internetowym trollem :)

A jak chcesz sobie obejrzeć porządną analizę przez kogoś kto siedzi w tych tematach dość mocno to prosz...


Nie obchodzi mnie ta "porządna analiza", nie ma tam w opisie żadnych źródeł, więc natychmiast wyłączyłem. Jak chcesz
  • Odpowiedz
  • 0
Czy był 'samurajem' czy nie ten nurzyn zdradził swojego pana jak ostatni ś%ieć i umarł jak ci%ta i to niehonorowa.


@czxczx: Co? Nie wiem o czym bełkoczesz - napisz jeszcze raz, tak żeby się dało zrozumieć o co chodzi.
  • Odpowiedz
@ziumbalapl: No to poczytaj historię Yasukę. To była żałosna postać, słaby, głupi i niehonorowy... Natomiast ubisoft na 100% przedstawi go w zupełnie innym świetle.
  • Odpowiedz
  • 0
To była żałosna postać, słaby, głupi i niehonorowy


@czxczx: Jasne mordo, tak żałosny, że aż zdobył szacunek Nobunagi:

Yasuke immediately gained Nobunaga’s favour. Historians assume that Yasuke knew Japanese well enough to have conversations with Nobunaga, and they also believe that he quickly proved to Nobunaga his skills as a soldier. Soon after their first meeting, Nobunaga granted Yasuke his Japanese name, accepted him into his service, and made him
  • Odpowiedz
  • 1
szanuję za tropienie ruskich troli (lub pożytecznych przegrywów z prawakosfery)


@Iandschaft: Po prostu dostrzegam pewne rzeczy, bo śledzę całą masę dziwacznych grupek dot. gier na facebooku o różnym stężeniu patologii, wiem jakie teorie i różnego rodzaju brednie są w danym czasie "modne", jest to całkiem zgodne z tym co pojawia się na stronie tego gościa. Tego typu środowiska jak jeden mąż wywlekają identyczne treści zawsze w tym samym czasie -
  • Odpowiedz
@ziumbalapl jesteś chyba jakiś upośledzony, zdradził go i nie był w stanie go obronić po czym pod koniec życia został znów wzięty do niewoli jak pies. Gościu się dużo nie różnił od typowego czarnego niewolnika, więc jego historia jest co najwyżej żałosna. To że ktoś się nim zainteresował bo inaczej wyglądał zanim okazał się śmieciem dużo nie zmienia.
  • Odpowiedz