Wpis z mikrobloga

2/50 #wakacjezbajkami

Batman - The animated series

Rok produkcji: 1992–1995
https://www.imdb.com/title/tt0103359/
IMDb: 9.0/10

Mroczne miasto Gotham i jego rycerz w czarnej zbroi. Bruce Wayne, osierocony krezus wydaje wojnę światu przestępczemu jako zamaskowany mściciel, który nie zabija bandziorów. W serialu zobaczymy wszystkich jego największych wrogów z Jokerem na czele.

Nic mnie kiedyś tak nie cieszyło jak powrót ze szkoły i ciepły obiadek wpatrując się w ekran TVP2 po 15:00. Ten serial dawał poczucie tego jak dorośle autorzy podchodzą do widza i że go naprawdę szanują. Niesamowity klimat, świetna kreska, voice acting (Kevin Conroy i Mark Hamill), ciekawe i niebanalne historie… Arcydzieło.
Był potem jeszcze The New Batman Adventures a następnie ten w przyszłości: Batman Beyond
WLADCA_MALP - 2/50 #wakacjezbajkami 

Batman - The animated series

Rok produkcji: 19...

źródło: batman

Pobierz
WLADCA_MALP - 2/50 #wakacjezbajkami 

Batman - The animated series

Rok produkcji: 19...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WLADCA_MALP: Tyle lat minęło, a mam wrażenie, że mało która animacja zbliżyła się do oceny tej produkcji. Przede wszystkim dlatego, że Batman Animated Series miał bardzo równy poziom i nie miał strasznych spadków góra dół.

Ja wiem, że nostalgia robi swoje tylko tutaj nawet odpalone po latach to po prostu się świetnie trzyma.

Hamill jako Joker to w ogóle przekot.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: to intro było kapitalne ( ʖ̯)

A skoro wspominasz Batman Beyond to mi się właśnie marzy jakaś filmowa adaptacja z Michaelem Keatonem w roli starego Bruce Wayna.

Ponoć twórcy animacji Spider-Man Universum planowali zabrać się za Batman Beyond ale chyba projekt upadł ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: jako dziecko nie rozumiałam takich słów jak korupcja która pojawia się nawet w intro, ale trzeba przyznać że technicznie wykonana niezwykle starannie. Minus za bądź co bądź, p-----c, mimo iż wymierzana na ewidentych łotrach.
  • Odpowiedz