Wpis z mikrobloga

4 000. To dużo czy mało? To zależy czego.
Zakładając, że żyjemy średnio ok 80 lat to w przeliczeniu na tygodnie daje 4160 tygodni. To dużo czy mało? Można te wszystkie tygodnie pomieścić na jednej kartce papieru. Wystarczy przedstawić 1 tydzień jako mały czarny kwadracik.
Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem ten graficzny zabieg gdzieś w formie krótkiej wizualizacji, coś mną szarpnęło wewnętrznie. Szarpnęło i zostało. Pomyślałem sobie wtedy, że zrobie kiedyś własną wersję tej grafiki, wydrukuje i powieszę na ścianie. Tak, by mi przypominała, jak krótkie jest to moje życie. Ze warto żyć teraz, nie jutro! Nie za tydzień. Wszystkie tygodnie mojego życia mogę ogarnąć wzrokiem! Tego jest naprawdę mało! Cholernie mało!

Ps. pełną wersję grafiki składa się z kilku slajdów, które wrzucę u siebie na profilu. Tutaj wrzucam tylko pierwszy.
#zycie #grafika #przemyslenia
InphireZone - 4 000. To dużo czy mało? To zależy czego. 
Zakładając, że żyjemy średni...

źródło: 4000-1_Obszar roboczy 1

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@InphireZone: do tego najlepsze lata w zdrowiu to od 18-50 około średnio,
A jak masz kasę i możliwości i zdrowie żeby robić co chcesz to wychodzi
27-50 lat
Czyli realnie z tych 80 lat zostaje 23 lata na szczyt człowieka,żeby się najbardziej cieszyć.
  • Odpowiedz
@InphireZone: wiesz no fajnie ale to pewnego rodzaju sugestia. Tak samo możesz sobie wziąć jedną walizkę w której jest milion złotych i napisac na niej że to jest jeden dzień. I masz takich walizek 29 200 czyli 80 lat w której w każdej jest po bańce. I teraz możesz mówić że 80 lat to w uj dużo
  • Odpowiedz