Wpis z mikrobloga

żeby


@IronHeisenberg1939: #!$%@?.
ja znalazłeś jedną to znajdziesz kolejną. Tak naprawdę to nie jest taki wielki problem znaleźć dobrze płatną robo w dużym mieście, ale to trzeba robić coś w kierunku, np popatrzeć gdzie jest w #!$%@? ofert i jakie są wymagania - i nastepnie ciśnąć o to, kursy, certyfikaty etc
  • Odpowiedz
@IronHeisenberg1939 w życiu trzeba mieć świadomość i pogodzić się z tym, że każdy dzień może być twoim ostatnim i że praca w danym miejscu nie jest dana na zawsze i w każdej chwili może się być zwolnionym. A tak w ogóle to jesteśmy tylko nic nieznaczącym pyłem, fluktuacją czasoprzestrzeni w bezkresie wszechświata, którego i tak nie jesteśmy w stanie ogarnąć rozumem. ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@IronHeisenberg1939: boje sie, dlatego bede zamykal dzialalnosc i przechodzil na uop. b2b jest dobre jak jestes mlody, zdrowy i tak dalej. ale jakis wypadek albo wypalenie zawodowe i jestes zrujnowany gdzie na etacie idziesz sobie do psychiatry i masz zwolnienie i kaske jakas.

patrzylem na ubezpieczenia i kasa jest niezla - jak umrzesz xd reszta to smiech na sali
  • Odpowiedz
@IronHeisenberg1939: Nie mam wlasnej firmy, nie jestem programista15k, zarabiam wiecej niz srednia krajowa.

Nie stresuje sie. Wiem co robie i robie to dobrze. male szanse ze strace prace. Ale nawet jak strace to znajde nastepna.
  • Odpowiedz
w życiu trzeba mieć świadomość i pogodzić się z tym, że każdy dzień może być twoim ostatnim i że praca w danym miejscu nie jest dana na zawsze i w każdej chwili może się być zwolnionym. A tak w ogóle to jesteśmy tylko nic nieznaczącym pyłem, fluktuacją czasoprzestrzeni w bezkresie wszechświata, którego i tak nie jesteśmy w stanie ogarnąć rozumem. ¯(ツ)


@NitrousOxide: to jest takie gowno gadanie. jak
  • Odpowiedz
@IronHeisenberg1939: Może nie jest to moja codzienna myśl, bo tak jakby mam trochę #!$%@? na życie, zwłaszcza będąc trochę wypalony, a mogę sobie na to pozwolić, bo nie mam kredytów. Ale na pewno mam takie obawy, bo jednak z kilkuletnim stażem chciałbym rozdawać karty na rynku albo chociaż mieć poczucie stabilizacji (jak nie ta firma, to inna), a w sumie czym dłużej pracuję, tym bardziej uważam, że programowanie nie jest
  • Odpowiedz
@IronHeisenberg1939: dzięki temu że dobrze zarabiam nie boje się tego. Mam mieszkanie bez kredytu, nowy 3 letni samochód ( ͡° ͜ʖ ͡°) do przy którym nic nie muszę robić i jedynie leje paliwo, moje miesięczne opłaty to jakieś 800 zł plus koszty typu jedzenie. Mam oszczędności na kilka lat.
Mam wrażenie że większość Polaków utożsamia dobre zarobki z jakiś pseudo luksusem i rozwalanie kasy na niepotrzebne
  • Odpowiedz
@IronHeisenberg1939: bałem się trochę dlatego w firmie dla której pracuje zajmuje się wszystkim więc jestem ostatnim do redukcji, i wdrożyłem do firmy żonę i zajmuje się jako jedyna czymś co musi być robione. Do tego mam od kilku lat zlecenie stałe z innej firmy z którą się w miarę dobrze współpracuje i która mnie pytała czy byłbym zainteresowany przenieść się do nich. Przy okazji też czasem wykonuje mniejsze zlecenia w
  • Odpowiedz
nie boicie się że stracicie pracę i nie będziecie mogli znaleźć znowu tak dobrze płatnej? nie stresuje was to?

@IronHeisenberg1939: Nie, bo jak zarabiałem 3k netto to wydawałem wszystko na życie, ale jak zacząłem zarabiać te mityczne 15k netto to moje koszty życia nie wzrosły do 15k miesięcznie tylko może do 5-6k w zależności od miesiąca ;d

Oszczędności fajna sprawa. Jak ktoś wydaje na zbędne bzdury typu buty za tysiaka
  • Odpowiedz
@IronHeisenberg1939 Gdzieś tam z tylu glowy jest ze moze sie wszystko jebnac ale na spokojniez bez stresu. Staram sie nie robic długoterminowych dużych obciążeń. Nie mam oszczędności dużo, tylko jakies podstawowe odkladanie na emeryturę czego nie ruszam. Często biore kredyt np na 5 lat i spłacam w 2-3 miesiące całość wiec gdyby sie nawet z dnia na dzien sypnęło to na spokojnie przeżyje. Troche mi bedzie zal wysokiego standardu życia ktory
  • Odpowiedz
@IronHeisenberg1939 ja się boję że to sie kiedyś skoczny i nie potrafię się w tym w pełni cieszyć ale przez to też potrafię sporo odłożyć i zapewnić sobie sensowną poduszkę jak już to się stanie a mnie czekają lata bez pracy
  • Odpowiedz