Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mircy mam mega ciezki temat do rozkminienia, wiec z gory dziekuje kazdemu kto sobie zada trud odpowiedziec. Moj tate zdradza mame, nie zlapalem go co prawda za reke wiec nie mam 100% pewnosci, ale obecnie mam level 30 i kiedy bylem dzieckiem to moj tata juz ja zdradzal, w sensie z inna dziewoja, wtedy przejrzalem jak to ciekawski dzieciak jego komunikator i mialem dowody, mamie ostatecznie nie powiedzialem bo balem sie konsekwencji, przemilczalem wtedy temat. Teraz jako dorosly chlop jestem swiadkiem tego samego schematu klamstw w ktorych sie gubi i wymykania sie z domu do kochanki, wiec jestem na 99% pewny ze znow to robi. Generalnie malzenstwo moich rodzicow to pelzajaca dysfunkcja, moj ojciec typowy narcyz, ktory mnie jako dziecko traktowal jak typowy despota, a matke jak sprzataczke i kucharke. Moja mama natomiast skrzywiona przez matke ktora widziala w niej przedluzenie miotly cale zycie jest typowa kura domowa, i nie widzi lub nie chce widziec klamstw ojca. Caly problem polega na tym ze wymiksowalem sie z tego ukladu, mieszkam obecnie oddzielnie, ale jako ze mam przyslowiowy "rzut beretem" do rodzicow to widze co sie dzieje. Mieszkanie w ktorym obecnie mieszkam jest zapisane przez babcie na ojca, podobnie jak mieszkanie w ktorym mieszkaja moi rodzice (z tego co ogarniam a jestem glupi w tych sprawach to rodzice moi juz chyba byli malzenstwem kiedy otrzymali to mieszkanie, ale to moja babcia przepisala ksiazeczke na ojca czy cos) generalnie nie obchodzi mnie ich zycie na tyle ze jesli moj ojciec chce tylko sobie skakac w bok to ja nie zamierzam interweniowac, ale spac mi nie daje mozliwosc ze moglby np z ta kochanka wyrzucic moja mame i wszystko zagarnac dla siebie. I tutaj moje pytanie do ludzi ogarnietych w temacie bardziej niz ja. Jak to wyglada od strony prawnej? Czy rzeczywiscie moze byc tak ze moj ojciec zagarnie wszystko a moja mama zostanie na bruku? Jak moge przed tym obronic mame? I ogolnie jak wy byscie podeszli do tego? Powiedzieli matce? Wzieli na strone ojca i sprobowali wybadac zamiary? Nie robili nic? Myslalem zeby isc po porade prawna, ale najpierw pytam tutaj bo moze wy mnie nakierujecie.. jeszcze raz dzieki za kazda porade. #rozwod #zwiazki #milosc #slub #prawo #rodzice



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: mama nic nie dostanie jeśli darowizna babci była wyłącznie na ojca. Darowizna nie wchodzi do wspólnoty majątkowej. Czyli odpowiadając na Twoje pytanie: tak, ojciec może kochankę wprowadzić do domu z dnia na dzień i matka nie kiwnie nawet palcem w bucie. Mama może się jedynie ubiegać o zwrot poniesionych nakładów na mieszkanie, swoją pracę - sprzątanie, pranie, gotowanie, prowadzenie domu - jako wkład i to sąd będzie "wyceniać". Natomiast
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Skoro oba mieszkania są na ojca to doprowadź do tego, żeby jedno dał Tobie w darowiźnie a Ty dasz matce. Jeśli matka się z nim męczy to co możesz jej dać, żeby poczuła się lepiej to osobne mieszkanie i wsparcie finansowe, jeśli sama nie będzie w stanie się utrzymać.
Najpierw może jednak jakoś delikatnie porozmawiaj z mama jak nie będzie ojca. Jak się czuje, jak się im układa itp.
  • Odpowiedz