Wpis z mikrobloga

@sopride: a to zależy czy chcesz w nim potem zamieszkać i jakie technologie wybierzesz, no i działka

jak nie masz działki to bańka lekko wchodzi nawet mając prosty projekt
  • Odpowiedz
@sopride: jest znacznie więcej zmiennych niż sam metraż. Ale ogólnie jak chcesz tak od 0 łącznie z działką i wszystko mieć wykończone to bez miliona nie podchodź. I to jeśli nie będizesz wybrzydzał przy wyborze działki, bo jak bedizesz chciał coś bardziej atrakcyjnego to sama działka może dobrych kilkaset tysięcy kosztować.
  • Odpowiedz
@sopride:

w Polsce mało kto buduje tani dom, ludzie wybierają projekty z pierdylionem bajerów które bardzo podnosza cenę.

Dwupiętrowy dom z prostą bryłą - prostokąt z dwuspadowym dachem na wiązarach, z możliwie najmnjiejszymi, zwykłymi oknami i bez balkonów, tarasów, itp. da się zbudować za 500k + działka.
  • Odpowiedz
@sopride: popatrz jeszcze na gotowce z modułów. Ja robiłem wstępną wycenę to powiedzieli mi za dom 130k 450k za stan deweloperski. Wykonczenie w bieda wersji bez premium stolarzy do kuchni i do ogarnięcia w 800k jest wg mnie. Warunkiem jest trzymanie budżetu w bezwglednych ryzach.

BTW. Znam gościa, który za materiały to SSZ dom 120 dał 75k PLN. Natomiast kupował dosłownie WSZYSTKO najtańsze. Nawet śrubki i wkręty szukał gdzie kto
  • Odpowiedz
@sopride: z domem jest tak, że możesz kupić np tanie, małe, białe okna za 30k, a możesz kupić wielkie przeszklenia aluminiowe za 130k. I tak jest ze wszystkim. Więc ten milion to taka średnia półka, bez bidowania ale i bez ekstrawagancji. Ale jak pójdziesz po bandzie i po taniości, będziesz brał najtańsze ekipy spod monopola to może i w 500k się zmieścisz gdzieś na jakieś wsi :)

Jak się ma
  • Odpowiedz