Wpis z mikrobloga

Minął 5. (z 73) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 5 wypadków śmiertelnych w których zginęło 6 osób.

21 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
22 ofiary śmiertelne w wypadkach drogowych od początku wakacji.
0 osób zmarło w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyło.

Czyli w trakcie wakacji w 21 wypadkach zginęły w sumie 22 osoby.

W poprzednim roku statystyki po 5. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
2 wypadki / 2 ofiary śmiertelne w ciągu ostatniej doby
21 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
24 ofiary śmiertelne w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
227 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
1.402 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

70 wypadków drogowych w ciągu ostatniej doby co daje
377 wypadków drogowych od początku wakacji

75 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
421 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
1 utonięcie w ciągu ostatniej doby
10 utonięć od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Salido - Minął 5. (z 73) dzień wakacji. 

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 5 wypa...

źródło: 1-411243-16

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 16
@Salido:
Samochody: 0
Audi: 2

Szok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakby ci się chciało liczyć jaka marka samochodu spowodowała wypadek to byłaby ciekawa statystyka na koniec wakacji.
  • Odpowiedz
Kierujący motorowerem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu.


@Salido: #!$%@?, mam to dosłownie codziennie. W moim życiu już 6 RAZY! #!$%@? mi w dupsko ktos skuterem. 6 #!$%@? razy. Na szczescie zaden smiertelny.
  • Odpowiedz
  • 15
W moim życiu już 6 RAZY! #!$%@? mi w dupsko ktos skuterem. 6 #!$%@? razy


@bruhh: mieszkasz w jakimś Bangkoku czy innym Bangladeszu? Przecież to aż niemożliwe. Chyba, że robisz im break checking xD
  • Odpowiedz
@Ogau: w Niemczech, jezdze bardzo duzo po kraju jak i europie. 4 takie wypadku miałem w UK, bo tam ci ludzie jezdza jak totalni idioci i rzeczywiscie, 2 razy pakistanczyk, raz hindus i jeden gruby angol, ktory nie ogarnal.
  • Odpowiedz
Jak można mieć hodowlę psów


@Noxgate: samo to już durnota, gdy nie poświęcają wystarczającej uwagi psom. Jeden z gazet tak samo i sam był zagryziony. Biedne dziecko, tyle cierpienia z winy egocentryków
  • Odpowiedz
@Salido: jest jakaś statystyka, która pozwala stwierdzić czy poza wakacjami pijanych jeździ podobna ilość? Zazwyczaj informuje się o ilości pijanych kierowców w święta/wakacje.
Tutaj wychodzi między 250-300 pijanych na dzień biorąc pod uwagę czas trwania wakacji to wychodzi że w ciągu tych dwóch miesięcy z hakiem łapią (a przecież każdego nie złapią) kilkanaście tysięcy potencjalnych morderców
  • Odpowiedz
227 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje


@Salido: a ile osób danego dnia poruszało się na drogach? są gdzieś dostępne pomiary ruchu? w zasadzie jest to tylko liczba, ciekawe jaki to jest procent osób które jadą danego dnia samochodem.
227 brzmi dużo, ale jak dajmy na to samochodów jeździło 2.3mln to będzie to zaledwie 0.01% czyli wartość pomijalna i problem nie istnieje. Dlatego warto by było jakoś
  • Odpowiedz
miejscu.

4. Małopolskie. Wypadek w miejscowości Biadoliny Radłowskie. W miejscowości Biadoliny Radłowskie (okolice kościoła) doszło do tragicznego zdarzenia. Rowerzysta jadąc drogą nagle przewrócił się na jezdnie. Mimo szybkiej reakcji świadków osoby nie udało się uratować.


@Salido: Ej. Ale nr 4 to jest manipulacja i wez to usun. Chlop pewnie zawalu dostal, a ty to liczysz jako smiertelny na drogach.
  • Odpowiedz
227 brzmi dużo, ale jak dajmy na to samochodów jeździło 2.3mln to będzie to zaledwie 0.01% czyli wartość pomijalna i problem nie istnieje.

@r5678: Jak myślisz, jeśli jednego dnia na Polskich drogach było te 2,3mln kierowców, to ilu z nich zostało tego dnia skontrolowanych? No właśnie ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Według danych Policji, w 2023:
- 13 827 843 kontroli trzeźwości (czyli średnio 37 884 kontroli dziennie)
- 95 639 zatrzymanych nietrzeźwych
  • Odpowiedz
@Salido: polecam tego gifa i linka do opisów wrzucać na grupy motoryzacyjne na fejsie, wrzuciłem raz i spore poruszenie się zrobiło, setki komentarzy i zapytań. Dużo uświadamiają takie kropeczki.
  • Odpowiedz
Tutaj zdjęcie z Podlasia, prosta droga i dosyć spora odległość między pojazdami. Musiało coś pójść mocno nie tak


@kusprzyk: Jak już pisałem, byłem na miejscu krótko po wypadku. Ten typek co to widział mówił, że kierowca jechał "ze 150", prędkość na pewno zrobiła swoje.
  • Odpowiedz