Wpis z mikrobloga

Weszłam tu po miesiącach nieobecności, bo Mirki - sprawa jest. Sprawa związana z #krakow a konkretnie z osiedlem Krowodrza Górka. A jak Kraków, to wiadomo, że pewnie temat z #patodeweloperka i #betonoza

Tl;dr Miasto zmieniło kwalifikacje działek na budowlane, co oznacza, że znikną tereny zielone, które są atutem tego osiedla.

Jak nie zgadzasz się z betonozą Krakowa i zawłaszczaniem każdego skrawka zieleni - podpisz i wyślij wniosek do 30 czerwca. Jest już wypełniony. Link do niego daje w komentarzu.

Jak się dowiedziałam, skargi mogą składać mieszkańcy całego Krakowa. Zachęcam!

____ Szczegóły:

Na drzwiach bloku znalazłam informacje od spółdzielni. Sprawą zajmuje się członek rady administracji; kobieta, która jest aktywistką, w radzie dopiero jest od 1 czerwca, dlatego tak mało czasu zostało.

Sprawa dotyczy co większych terenów na osiedlu, w tym placyków między blokami z ławkami i pingpongiem, lasku przy Netto (tam jest mnóstwo fajnych ptaszków), pasa zieleni przy deptaku, placu zabaw przy żłobku.

Co więcej, na tym osiedlu oprócz seniorów grasują też wiewiórki i naprawdę nie chciałabym, aby to się zmieniło. Jest to ewenement na skalę Krakowa, bo na innych osiedlach spotkasz co najwyżej dziki XD

No kurde, #!$%@?łam się. Weźcie pomóżcie xD #wykopefekt #malopolska
ismenka - Weszłam tu po miesiącach nieobecności, bo Mirki - sprawa jest. Sprawa związ...

źródło: IMG_5617

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • 0
▶️ Tu częściowo wypełniony wniosek, w którym wystarczy wypełnić punkty 4 i 8:
https://docs.google.com/document/d/1rQqWF0nrqMe9GL0_ptyyoZCILyrDUoKi/edit?usp=sharing&ouid=114703203521149121689&rtpof=true&sd=true

Wnioski można składać w formie:
- papierowej – osobiście do 28.06 w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krakowa (dzienniki podawcze, stanowiska informacyjno-podawcze) lub  listownie na adres: Urząd Miasta Krakowa, Wydział Planowania Przestrzennego, ul. Mogilska 41, 31-545 Kraków,
- elektronicznej – do 30.06 za pomocą poczty elektronicznej (na adres: wnioski-bp@um.krakow.pl) lub platformy ePUAP – jako załącznik.
  • Odpowiedz
@ismenka: widzę że nie tylko tam kombinują w Bronowicach małych chcą połączyć mieszkaj w mieście z ulicą katowicka, gdzie katowicka o 8 rano już nie jest przejezdna, to będzie over kill katowickiej i Tetmajera.
  • Odpowiedz
  • 4
@mac_mod: masakra, co się dzieje, to miasto naprawdę stanie się nie do życia. Tylko wokół mojego bloku są dwie działki o zmienionej kwalifikacji, a miejsc parkingowych oczywiście nie ma. Mam nadzieję, że nie każda działka pójdzie pod zabudowę, tylko może powstaną jakieś sklepiki czy deptaki.
  • Odpowiedz
@ismenka: zapisane na dziś do zrobienia, mirunko! () Mieszkam niedaleko i mam trochę zieleni pod oknami tylko dlatego, że to stare osiedle, ale jak tak dalej pójdzie, to zabetonują każdy skwerek :(
  • Odpowiedz
@ismenka: Gdyby jeszcze te bloki budowali z myślą o mieszkańcach i one były dostępne to ok, ale wydadzą zgodę przyjdzie jakieś konsorcjum kupi wszystko i wynajmie lub sprzeda z marzą 50% #!$%@? kraj nie do życia pod tym względem
  • Odpowiedz
  • 2
@Mimla: dziękuję :* te tereny zielone są atutem starych osiedli i zawsze się mówiło, żeby najlepiej tam kupować M, bo nic nowego nie powstanie za oknem, a tu klops xD uwielbiam to osiedle za przestrzeń i zieleń, naprawdę nie chciałabym ciasnej zabudowy - na Ruczaju na przykład aż się duszę
  • Odpowiedz
@ismenka mieszkam nie daleko, już wysłałam wniosek. Co jest fajnego w starych osiedlach to właśnie dużo zieleni, stare drzewa. Też mi zależy, żeby tak było jak najdłużej.
  • Odpowiedz
  • 1
@Paputka: dziękuję :* zgadzam się w zupełności, że zieleń na tych osiedlach to spory atut, a jednocześnie taki oddech dla ciasnego Krakowa
  • Odpowiedz
Miasto


@ismenka: nie miasto tylko radni (ludzie), których dopiero co wybraliście to po co takich wybieraliście? jak goście widzą że po tym co robią mają rekordowe poparcie to skąd mają wiedzieć że mieszkańcy chcą żeby robili inaczej?
  • Odpowiedz
te tereny zielone są atutem starych osiedli i zawsze się mówiło, żeby najlepiej tam kupować M, bo nic nowego nie powstanie za oknem, a tu klops xD


@ismenka: kupowanie mieszkania z powodu widoku na zieleń, która znajduje się na działce należącej do innego właściciela, to daleko idący optymizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@goferek: dlatego kupiłam mieszkanie z widokiem na inny blok ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale też nie ma co demonizować - nie każda zieleń ma wymiar pod blok, na niektórych co najwyżej warzywniak można postawić, więc jest git xD
  • Odpowiedz
@ismenka: założyłem że ich wizja rozwoju miasta jest mniej więcej stała i to nie jest zaskoczenie że do tej pory zalesiali miasta i nagle zaczęli się zgadzać deweloperom na lanie betonu.

właśnie warto pokazać, że nie mają aż takiego poparcia


@ismenka: tylko właśnie najprawdopodobniej mają i na protest nie przyjdzie 10% tych którzy na nich dopiero co głosowali.
w każdym razie powodzenia, jak się uda wywrzeć taki nacisk
  • Odpowiedz
  • 1
@stan-tookie-1: źle założyłeś zatem i kierujesz się za bardzo uproszczeniami. Nie dawałam specjalnie tagu polityka, by nie wchodzić w takie jałowe dyskusje. Chcę zachęcić tylko do składania wniosków. O sprawie wiedzą radni, poinformowane są lokalne media - najważniejszy jest rozgłos i zaangażowanie mieszkańców, co jest celem tego postu. Jesteś z Krakowa, to wypełnij wniosek, jak się zgadzasz ze skargą - to takie proste.

PS o sile i sensie takich protestów
  • Odpowiedz