Wpis z mikrobloga

Weszłam tu po miesiącach nieobecności, bo Mirki - sprawa jest. Sprawa związana z #krakow a konkretnie z osiedlem Krowodrza Górka. A jak Kraków, to wiadomo, że pewnie temat z #patodeweloperka i #betonoza

Tl;dr Miasto zmieniło kwalifikacje działek na budowlane, co oznacza, że znikną tereny zielone, które są atutem tego osiedla.

Jak nie zgadzasz się z betonozą Krakowa i zawłaszczaniem każdego skrawka zieleni - podpisz i wyślij wniosek do 30 czerwca. Jest już wypełniony. Link do niego daje w komentarzu.

Jak się dowiedziałam, skargi mogą składać mieszkańcy całego Krakowa. Zachęcam!

____ Szczegóły:

Na drzwiach bloku znalazłam informacje od spółdzielni. Sprawą zajmuje się członek rady administracji; kobieta, która jest aktywistką, w radzie dopiero jest od 1 czerwca, dlatego tak mało czasu zostało.

Sprawa dotyczy co większych terenów na osiedlu, w tym placyków między blokami z ławkami i pingpongiem, lasku przy Netto (tam jest mnóstwo fajnych ptaszków), pasa zieleni przy deptaku, placu zabaw przy żłobku.

Co więcej, na tym osiedlu oprócz seniorów grasują też wiewiórki i naprawdę nie chciałabym, aby to się zmieniło. Jest to ewenement na skalę Krakowa, bo na innych osiedlach spotkasz co najwyżej dziki XD

No kurde, #!$%@?łam się. Weźcie pomóżcie xD #wykopefekt #malopolska
ismenka - Weszłam tu po miesiącach nieobecności, bo Mirki - sprawa jest. Sprawa związ...

źródło: IMG_5617

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • 0
@Vetinari: tych działek jest więcej, ale dobrze zaznaczyłeś; nie wiem, jak w tamtym rejonie to wygląda - w moim znikają skwerki i place asfaltowe, gdzie są ławeczki i drzewka plus lasek ze starymi drzewami
  • Odpowiedz
  • 0
@Vetinari: i inni: Na innym bloku jest nawet mapka z zaznaczonymi obszarami. Dodam, że obejmuje tylko teren zarządzany przez 1 spółdzielnię, a ich jest kilka na tym osiedlu i samo osiedle jest większe, zatem jest to tylko ułamek tego, czego sprawa dotyczy ( ͠° ͟ʖ ͡°)
ismenka - @Vetinari: i inni: Na innym bloku jest nawet mapka z zaznaczonymi obszarami...

źródło: IMG_5623

Pobierz
  • Odpowiedz
@ismenka o bulwa rozglądałem się kiedys za mieszkaniem w tych blokach i pamiętam jak tam jest przyjemnie i jak mieszkańcy sobie chwalili te tereny zielone.

Aktualnie mam za oknem park ale z tego co widzę to spać spokojnie też nie mogę do końca...
  • Odpowiedz
  • 0
@Tefes93: no, to osiedle słynie z terenów zielonych. I tak, nie można być spokojnym, chyba że mieszkasz przy cmentarzu, to wtedy tak, bo go nie ruszą :p
  • Odpowiedz