Wpis z mikrobloga

Zazdroszczę dzieciakom wakacji, zazdroszczę tych lat młodości, tej beztroski, tych sił. Niby dopiero 34 lata mam i jeszcze dużo przede mną ale z roku na rok coraz bardziej uświadamiam sobie, że piękne czasy to już byli i nie wrócą. Teraz jest po prostu inaczej, nie ma tego "czegoś" po prostu. Może ja po prostu tak szybko zdziadziałem i to wszystko po prostu siedzi w mojej głowie. Pozdrawiam serdecznie dobrych chłopaków trzymajta się tam ludziska. #gownowpis #zalesie
  • 54
  • Odpowiedz
dlatego fajnie mieć dzieci - przeżywasz to trochę drugi raz tylko z nimi


@bandera: nie cieszy tak samo, cieszy radość dziecka ale boli że już tak stary jesteś że jakaś cząstka siebie jest już na tyle duża samodzielna że przeżywa to co ty kiedyś
  • Odpowiedz
@T0pi5: @Nusantara @Szlasio:

A co powiecie takim jak ja, którzy już sobie 'odbębnili' młodość po 30-stce? Zjeździli Polskę autem i moto, za granicą dużo zobaczyli zaliczając nawet #!$%@? w poszukiwaniu przygód, kupili sobie wszelkie graty i gadżety które chcieli mieć? I ogarnęli to wszystko w 3-4 lata? Co dalej? Znaleźć nowe graty i nowe miejsca? Nie, tak to niestety nie działa.

Świat już niczego ciekawego nie proponuje.
  • Odpowiedz
@T0pi5: 6 razy do roku? Paaanie, każdy weekend czy święta czy cokolwiek wolnego to był spontaniczny wyjazd/lot byleby nie siedzieć na dupie w domu, a jak jeszcze doszła zdalna praca to już w ogóle. Januszem Pawlaczem siebię nie nazwę, ale to poszło w drugą skrajność że wszystko co można było czerpać z życia, stało się bezduszną usługą, w dosłownym tego słowa znaczeniu.
  • Odpowiedz
@drogba90: wiek to tylko liczba też można czuć się młodo czy się jarać pewnymi rzeczami które robisz pierwszy raz. Jak np większość życia miałeś nadwagę to jak schudniesz i się w miarę prowadzisz ze ćwiczysz i zdrowiej żyjesz. To nawet mając 35 lat czujesz się mlodszy i silniejszy niż wiek 2X coś, czy wcześniej..

Jedz na urlop wczasy tam gdzie nie byłeś. Np.cieple kraje, też jest mega jak doświadczasz pierwszy
  • Odpowiedz
co przeżywasz drugi raz z dzieckiem?


@Vateusz23: Odpowiem za kolegę. Z dzieckiem można bezkarnie iść na plac zabaw, do piaskownicy, na trampoliny, karuzele, zjeżdżalnie, robić zamki z piasku na plaży, bawić się w chowanego i robić dziesiątki innych rzeczy, których normalnie jako dorosły człowiek bym nie robił. Nie mogę się doczekać aż mała podrośnie żeby wspólnej robić więcej ciekawych rzeczy. To jest jeden z elementów ponownego przeżywania dzieciństwa ale docenią
  • Odpowiedz
T0pi5: @Nusantara @Szlasio:


@eeehhh: I co? Doczekam się odpowiedzi czy faktycznie nie macie żadnego argumentu? Jak ktoś myśli ze materializmem i podróżami sobie uszczęśliwi życie i odbije sobie za stare nieciekawe czasy, to powodzenia.
  • Odpowiedz
@Vateusz23: Być może. Zupełnie jak większość dzisiejszej cywilizacji. Tylko ja już nie tęsknię za młodością bo uzmysłowiłem sobie, że tak naprawdę nie ma za czym tęsknić, a sentymentami i retrospekcjami można sobie tylko zrobić krzywdę, ciągle siebie oszukiwać.

Największy absurd jest taki, że za 20 lat będę tęsknić za tym co jest dzisiaj. I tak w kółko tej karuzeli. Dlatego to jest bezsens, a czas zaczął lecieć jak woda.
  • Odpowiedz
@drogba90: to normalne. Nostalgia bedzie sie z wiekiem nasilac, a razem z nia uczucie, ze "to juz nie wroci". Jedynym wyjsciem jest to zaakceptowac jako normalna kolej rzeczy.
  • Odpowiedz
@drogba90: nawet kosztem wakacji nie wróciłbym do tego okresu.

Niby spoko, ale pamiętam do tej pory ból końca wakacji. To taka niedziela wieczur x10000

Człowiek przez te dwa miechy dosłownie #!$%@? sobie zegar biologiczny a potem znowu wstawanie na ósmą ehh. + mnóstwo dzieciaków na wsiach miało takie wakacje że wolałoby ich nigdy nie mieć ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz